Arnaud Djoum piłkarzem Lecha Poznań. To defensywny pomocnik

25-letni Belg kameruńskiego pochodzenia został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Arnaud Djoum jest defensywnym pomocnikiem, który ostatnio grał w tureckiej Super Lidze w barwach Akhisar Belediyesporu. Jako wolny zawodnik podpisał z Lechem półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa lata.
Arnaud Djoum jesienią rozegrał 13 meczów ligowych w tureckiej ekstraklasie. Zimą rozwiązał jednak kontrakt z Akhisar Belediyesporem i do "Kolejorza" przechodzi jako wolny zawodnik. - Po sprowadzeniu Tamasa Kadara nie planowaliśmy już tej zimy więcej transferów. Ale skoro zawodnik rozwiązał kontrakt z poprzednim klubem, postanowiliśmy skorzystać z okazji - mówi wiceprezes ds. sportowych Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

Arnaud Djoum ma 25 lat, ale jest piłkarzem już bardzo doświadczonym. Zanim wyjechał do Turcji, przez blisko osiem sezonów występował w Rodzie Kerkrade. W Eredivisie rozegrał 123 mecze w których strzelił 9 goli.

Urodzony w Yaounde w Kamerunie zawodnik jest wychowankiem FC Brussels, z którego na krótko trafił do Anderlechtu Bruksela. Ma za sobą także grę w młodzieżowych reprezentacjach Belgii. Djoume jak na defensywnego pomocnika ma bardzo dobre warunku fizyczne (182 cm wzrostu i 78 kg wagi). Sprowadzenie defensywnego pomocnika i naturalnego konkurenta dla Łukasza Trałki było jednym z priorytetów trenera Macieja Skorży na zimowe okno transferowe.