W Lechu Poznań debiutował w meczu z Legią Warszawa. Teraz będzie jej piłkarzem

Bramkarz GKS Bełchatów Arkadiusz Malarz podpisze kontrakt z Legią Warszawa. 34-letni golkiper przez jedną rundę był piłkarzem Lecha Poznań.
Bramkarz GKS Bełchatów Arkadiusz Malarz zostanie zawodnikiem Legii Warszawa. Pochodzący z Pułtuska golkiper w czasie swojej bogatej kariery reprezentował barwy bardzo wielu klubów. W ekstraklasie debiutował ponad 11 lat temu w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Wcześniej był graczem m.in. stołecznych Gwardii i Polonii. Z podwarszawskiego klubu przeniósł się do Amiki Wronki, a wiosnę 2006 roku spędził już w Lechu Poznań.

W "Kolejorzu" zaliczył jednak zaledwie epizod, choć już w debiucie został rzucony na bardzo głęboką wodę. Ówczesny trener Lecha Poznań Czesław Michniewicz postawił na Malarza w rozgrywanym 12 kwietnia 2006 roku meczu na stadionie przy Łazienkowskiej. Nie było to jednak udane spotkanie dla Lecha, bo już po półgodzinie gry poznaniacy przegrywali 0:3. Ostatecznie wynik spotkania na 3:1 dla Legii ustalił Piotr Reiss, który strzelił honorową bramkę dla Lecha. W "Kolejorzu" Malarz zagrał jeszcze jedno spotkanie, w którym rywalem Lecha była Odra Wodzisław. Tamten mecz lechici również przegrali, tyle że 1:2.

W kolejnym sezonie Arkadiusz Malarz rozpoczął grecko-cypryjski i bez wątpienia najlepszy okres w swojej karierze. Na południu Europy Malarz z powodzeniem grał w Skodzie Xanthi i Pantathinaikosie Ateny. Występował też w OFI Kreta, Larisie, AEL Limassol, Panachaiki i Ethinkosie Achnas.

Sezon 2013/2014 spędził w GKS Bełchatów, z którym w ubiegłym roku awansował do ekstraklasy. W rundzie jesiennej Malarz był mocnym punktem jednej z trzech najlepszych linii obronnych w lidze. Bełchatowianie, tak jak Lech Poznań i Legia Warszawa, stracili jesienią 20 goli.