Trener Lecha Poznań zadowolony po transferze Tamasa Kadara: To bardzo solidny zawodnik

Pierwsze treningi w Turcji z zespołem Lecha Poznań ma już za sobą Tamas Kadar, reprezentant Węgier kupiony z Diosgyori VTK MIszkolc. - To piłkarz, który ma duże umiejętności i to boiskowe doświadczenie, na którym nam bardzo zależało - mówi trener Maciej Skorża na oficjalnej stronie ?Kolejorza?.


Niespełna 25-letni Tamas Kadar ostatnie dwa lata spędził w klubie z Miszkolca, ale wcześniej występował w Newcastle United, do którego trafił jako 17-letni talent węgierskiej piłki, Huddersfield Town i Rodzie Kerkrade. Od 2010 roku rozegrał dwadzieścia spotkań w reprezentacji Węgier, z czego aż trzynaście w dwóch ostatnich latach. Grał w meczach eliminacyjnych w jednym zespole z Gergo Lovrencsicsem z Lecha Poznań.

Teraz obaj Węgrzy spotkali się w zespole "Kolejorza". Tamas Kadar od piątku jest na obozie poznańskiego zespołu w Belek. W sobotę trenował już z lechitami, a trener Maciej Skorża podzielił się swoją opinią na temat nowego obrońcy w drużynie.

Na lechpoznan.pl szkoleniowiec mówi: - To piłkarz, który ma duże umiejętności i to boiskowe doświadczenie, na którym nam bardzo zależało. Jest bardzo solidnym, zdyscyplinowanym zawodnikiem, z dobrym wyprowadzeniem piłki. Ma dobre, dokładne i silne podanie.