Tamas Kadar w drodze do Poznania. W czwartek przejdzie testy w Lechu Poznań

Węgierski obrońca Tamas Kadar, były zawodnik Newcastle United i Roda Kerkrade, opuścił swój obecny klub Diósgy ri VTK i jedzie do Poznania na testy medyczne. Najprawdopodobniej odbędą się one w czwartek
Tamas Kadar opuścił Miszkolc w towarzystwie swojego agenta i pracownika klubu. Weźmie udział w badaniach lekarskich w Poznaniu, które są ostatnim etapem przed podpisaniem kontraktu z Lechem Poznań. Tym samym Tamas Kadar powinien zostać drugim transferem Kolejorza tej zimy i zarazem drugim Węgrem, który tu trafi -po Davidzie Holmanie.

24-letni Tamas Kadar to jednak zawodnik o bogatszym życiorysie niż jego rodak. To wychowanek Zalaegerszeg TE, dawnego klubu Artjomsa Rudnevsa, który sporą część kariery spędził poza Węgrami. Grał w Newcastle United i Huddersfield Town w Anglii oraz Roda Kerkrade w Holandii. Od 2010 roku jest także reprezentantem Węgier.

Lech i Diósgy ri VTK uzgodniły warunki kontraktu, w wypadku samego Tamasa Kadara zostały jeszcze detale. Jeżeli węgierski obrońca przejdzie testy medyczne, podpisze 3,5-letni kontrakt.