Francuskie media: Artjoms Rudnevs odejdzie z Hamburger SV i trafi do Francji

Łotewski napastnik Artjoms Rudnevs, którego tak wielu kibiców Lecha Poznań chętnie widziałoby z powrotem w Kolejorzu, ma odejść ze swojego klubu Hamburger SV. Zdaniem francuskiego serwisu ?Le 10 Sport?, jego kolejnym klubem będzie OSC Lille
Francuzi uważają, iż Arjoms Rudnevs trafi do OSC Lille już tej zimy. Klub chciał początkowo pozyskać Derleya, brazylijskiego napastnika Benfiki Lizbona, ale może do tego transferu nie dojść. Gdyby pozyskanie Derleya nie było możliwe, OSC Lille chce sięgnąć po Łotysza. Mowa jest o rozwiązaniu jego kontraktu z Hamburger SV, w którym ostatnio nie wiedzie mu się najlepiej. Jest to o tyle ciekawe, ze kilka dni temu strona internetowa HSV poświęciła Artjomsowi Rudnevsowi cały obszerny materiał ze zgrupowania hamburczyków w Emiratach Arabskich. Mówił on w nim o tym, że chce podnieść swój status w drużynie, wywalczyć miejsce w podstawowym składzie HSV i strzelać więcej goli.

Informacje o możliwym pozyskaniu (np. w formie wypożyczenia) Artjomsa Rudnevsa przez Lecha Poznań obiegają Poznań od tygodni. Sam Łotysz dementował je podczas ostatniej wizyty w Polsce, ale było to jeszcze w starym roku. Nadal twierdzi, że podczas swojej kariery jeszcze raz chciałby zagrać w Lechu. W wypadku Polski inny klub nie wchodzi w grę.