Sport.pl

Euro 2017 poza Wielkopolską. "Takie były sugestie"

Żaden z meczów mistrzostw Europy U-21, które w 2017 roku odbędą się w Polsce, nie zostanie rozegrany w Wielkopolsce. - Dostaliśmy sugestię, że to impreza dla innych, pomijanych dotąd ośrodków - mówi szef WZPN Stefan Antkowiak.
UEFA ogłosiła, że organizację turnieju mistrzostw Europy U-21 przyznaje Polsce. Turniej nie odbędzie się jednak w żadnym z wielkopolskich miast. - Nie było tematu, bowiem dostaliśmy wyraźne sugestie, że jest on przeznaczony dla innych ośrodków i regionów Polski, dotąd pomijanych - wyjaśnia Stefan Antkowiak, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Sugestie te pojawiły się na zarządzie związku. - I uznaliśmy te argumenty, nie polemizowaliśmy z nimi - mówi. - Wielkopolska rzeczywiście organizowała w ostatnich latach sporo imprez, mieliśmy tu Euro 2012, mistrzostwa Europy do lat 19 w 2006 roku oraz wiele spotkań towarzyskich. Inni nie gościli u siebie niczego. Trzeba się zatem podzielić.

Dlatego Wielkopolska nie była brana pod uwagę przy ustalaniu miast. Nieoficjalnie wiadomo, że impreza trafi do Warszawy (tam finał), Bydgoszczy, Gdyni, Tychów, Kielc, Lublina. - Są trzy koncepcje i spośród nich UEFA wyłoni jedną - mówi Stefan Antkowiak. Żadna z nich nie obejmuje jednak Wielkopolski, która za to zorganizuje mecz towarzyski kadry oraz marcowe mecze eliminacji ME U-17 z Białorusią, Grecją i Irlandią (we Wronkach i Grodzisku Wlkp.).

Więcej o:
Komentarze (8)
Euro 2017 poza Wielkopolską. "Takie były sugestie"
Zaloguj się
  • piotrekmessi

    Oceniono 25 razy 21

    Nic nie mówię, ale Warszawka też by w takim wypadku mogła odpuścić, nie? Skoro odpadły takie miasta jak: Wrocław, Gdańsk i właśnie Poznań (miasta Euro 2016), to czemu Warszawa nie? Bo to stolica? Phii...

  • komentarzdramatyczny

    Oceniono 11 razy -7

    Nie bardzo wiem gdzie w Wielkopolsce taki mecz miał by się odbyć. Nie licząc meczu otwarcia i finału marne szanse, żeby przyciągnąć chociaż 10 tysięcy osób na trybuny. Dobrze, że małe ośrodki dostaną tą imprezę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX