Węgierski klub zaakceptował ofertę Lecha Poznań. Co na to piłkarz?

Klub Diosgyori VTK Miskolc zgodził się na warunki transferu zaproponowane przez polski klub za reprezentacyjnego obrońcę Tamasa Kadara - twierdzi ?Nemzeti Sport? i sugeruje, że chodzi o ofertę z Lecha Poznań. Do sprawy odnosi się też sam zawodnik.


Blisko 25-letni Tamas Kadar to podstawowy obrońca reprezentacji Węgier, dla której zagrał już 20 razy. Teraz jest kluczowym piłkarzem i kapitanem Diosgyori VTK Miskolc, trzeciego zespołu węgierskiej ekstraklasy, ale ma już za sobą występy w Newcastle United, Huddersfield Town i Rodzie Kerkrade. Węgierskie media od kilku tygodni informują o bardzo poważnym zainteresowaniu tym piłkarzem ze strony Lecha Poznań. W międzyczasie do walki o transfer miała się też włączyć Lechia Gdańsk.

W poniedziałek wieczorem portal "Nemzeti Sport" opublikował artykuł, w którym wypowiada się dyrektor sportowy Diosgyori VTK Miskolc Gabor Arki i twierdzi, że doszedł do porozumienia z polskim klubem w sprawie transferu Tamasa Kadara. - Teraz wszystko jest już w rękach zawodnika i jego menedżera - mówi dyrektor. Z jego ust nie pada nazwa "Lech Poznań" - to już sugerują sami dziennikarze w kolejnym materiale. Portal cytuje tym razem samego zainteresowanego, który... nie ukrywa, że nie jest zachwycony tym, w jaki sposób prowadzone są rozmowy transferowe.

Nie podoba mu się to, że jego przejście do innego klubu ma być załatwione w pośpiechu - Diosgyori VTK Miskolc wkrótce wyjeżdża na obóz do Turcji i chce zabrać tam ze sobą piłkarzy, którzy będą występowali w zespole na wiosnę. A pojawiają się już nazwiska kandydatów do tego, by zastąpić Tamasa Kadara - to Gabor Kovacs z zespołu Paksi FC oraz David Hudak, reprezentant słowackiej młodzieżówki, stoper Slovana Bratysława. - Nie mogę w jednej chwili podejmować decyzji o wyjeździe za granicę. Oczywiście szanuję decyzję klubu i jego pracę, ale muszę dbać o swoje interesy - mówi zawodnik i zapowiada, że chce do końca stycznia odpowiedzieć, czy przystaje na warunki proponowane przez polski klub.

Lech Poznań miał też jesienią obserwować innego reprezentanta Węgier w barwach Diosgyori VTK, Akosa Eleka. Ten defensywny pomocnik od 18 stycznia jest już jednak zawodnikiem chińskiego klubu Changchun Yatai, z którym podpisał dwuletni kontrakt.

W tym oknie transferowym "Kolejorz" ściągnął już jednego zawodnika z ligi węgierskiej. Z Ferencvarosu Budapeszt wypożyczył ofensywnego pomocnika Davida Holmana, uważanego za jeden z największych talentów piłkarskich nad Dunajem.

Zdjęcie Axer Piłka nożna Corner Zdjęcie POLIFLAME Piłka nożna Slazenger Zdjęcie Spokey Piłka nożna Maracana
Axer Piłka nożna Corner POLIFLAME Piłka nożna Slaze... Spokey Piłka nożna Maracana
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info