Były obrońca Lecha Poznań strzelił jesienią 11 goli i teraz jest na testach w II lidze

Błażej Cyfert, piłkarz Ostrovii Ostrów Wlkp., a w przeszłości zawodnik Lecha Poznań, rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa, dziesiątej drużynie w tabeli II ligi


Od miesiąca Raków Częstochowa ma nowego trenera. Jest nim znany przede wszystkim z pracy w Widzewie Łódź Radosław Mroczkowski. Na poniedziałkowych zajęciach jego zespołu pojawiło się trzech testowanych piłkarzy. Jednym z nich jest właśnie Błażej Cyfert.

Niespełna 23-letni piłkarz jest trzecim strzelcem w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Błażej Cyfert jest obrońcą. Swój dorobek bramkowy zawdzięcza w dużej mierze stuprocentowej skuteczności przy rzutach karnych. Jesienią wykonywał ich w sumie dziesięć w meczach ligowych oraz Pucharu Polski i wszystkie próby były udane. Do tego były lechita zdobył jedną bramkę z gry. W sumie ma na koncie jedenaście trafień (dziesięć w lidze).

Jeszcze dwa lata temu Błażej Cyfert był w kadrze pierwszego zespołu Lecha Poznań, ale nie zadebiutował w ekstraklasie. Wcześniej grał w juniorach poznańskiego klubu i w drużynie Młodej Ekstraklasy, spędził też rok w Nielbie Wągrowiec.