Dwa obozy w Turcji to za mało? Lech Poznań planuje jeszcze jedno zgrupowanie

Zimowy okres przygotowawczy może nie wystarczyć Lechowi Poznań na to, by przygotować się kondycyjnie do całej rundy wiosennej. W związku z tym sztab szkoleniowy ?Kolejorza? liczy się z tym, że w trakcie sezonu będzie musiał zorganizować jeszcze jedno małe zgrupowanie.


Pomysł z organizacją krótkiego wyjazdu drużyny z Poznania w trakcie sezonu to nie pierwszyzna dla Lecha. Piłkarze "Kolejorza" udali się na kilkudniowy obóz do Międzychodu we wrześniu zeszłego roku. Ideę zgrupowania poza Poznaniem zaproponował Maciej Skorża, który zaledwie dwa tygodnie wcześniej został trenerem Lecha. Obóz miał poprawić atmosferę w zespole i pozwolić nowemu szkoleniowcowi na wprowadzenie nowych rozwiązań taktycznych. Hubert Wołąkiewicz mówił o tym wyjeździe, że był to ważny czynnik w budowaniu nowego Lecha.

Teraz przyczyny organizacji krótkiego wyjazdu są zgoła inne. - Zbudowanie formy na cały rok tylko podczas zimowych zgrupowań w Turcji jest trudnym zadaniem. Bierzemy więc pod uwagę organizację minizgrupowania w trakcie rundy wiosennej. Tym bardziej że po zakończeniu sezonu będziemy mieli mało czasu na takie przygotowania - tłumaczy Dariusz Żuraw.

Czy zatem krótkie zgrupowanie w trakcie rundy wiosennej jest już przesądzone? Wiele zależy od tego, ile meczów Lech rozegra w ciągu kilku następnych miesięcy. Kluczowym czynnikiem będzie jednak dyspozycja fizyczna zawodników. - Ciężko powiedzieć nam dzisiaj o tym, jak będziemy wyglądali pod względem fizycznym za kilka tygodni. Wiele zależy od naszej postawy w Pucharze Polski, gdzie chcemy dotrzeć do finału - mówi trener Żuraw. Lechici są w ćwierćfinale rozgrywek i czeka ich tam dwumecz ze Zniczem Pruszków. W kolejnej rundzie też obowiązuje system mecz-rewanż i dopiero w finale zaplanowanym na 2 maja będzie rozgrywane jedno spotkanie.

Podczas trwającego właśnie zgrupowania w Belek Lech Poznań szlifuje formę fizyczną pod kątem rundy wiosennej. - Chcemy solidnie przygotować się na rundę zasadniczą w ekstraklasie - mówi Dariusz Żuraw. Ten etap w ekstraklasie zakończy się 29 kwietnia. Rozgrywki w grupach mistrzowskiej i spadkowej rozpoczną się natomiast w drugi weekend maja. Prawdopodobnie dopiero właśnie w tej przerwie Lech Poznań może wyjechać na dodatkowe zgrupowanie.