Sport.pl

Były zawodnik Lecha Poznań poleci na obóz z Widzewem Łódź

Szymon Zgarda, który wiosnę ubiegłego roku spędził w pierwszym zespole Lecha Poznań, znalazł się w kadrze Widzewa Łódź na zgrupowanie w Turcji.


20-letni pomocnik rok temu przeszedł z rezerw Lecha Poznań do pierwszej drużyny "Kolejorza". Pojechał z nią na obóz do Hiszpanii i został zgłoszony do gry w ekstraklasie, ale w niej nie zadebiutował. Latem pożegnał się z Bułgarską. Już wtedy był na testach w Widzewie Łódź, ale ostatecznie wylądował w silniejszym zespole pierwszej ligi, Miedzi Legnica. Przez dwa miesiące był podstawowym zawodnikiem dolnośląskiego klubu, ale po tym, jak pracę stracił trener Wojciech Stawowy, Szymon Zgarda nie wyszedł już na boisko. W sumie wystąpił w dziewięciu ligowych spotkaniach na zapleczu ekstraklasy. Zagrał też 90 minut przeciwko Legii Warszawa w Pucharze Polski (0:4).

Teraz Wojciech Stawowy jest już szkoleniowcem Widzewa Łódź i już na początku stycznia zaprosił na treningi poznańskiego zawodnika. Teraz nazwisko Szymona Zgardy znalazło się na liście piłkarzy, którzy w poniedziałek polecą z ostatnim zespołem pierwszej ligi na obóz przygotowawczy do Turcji.

Więcej o: