Sport.pl

Lech Poznań może już negocjować z Darko Jevticiem. Czy podpisze z nim kontrakt?

Lech Poznań od 16 stycznia może podpisać umowę z Darko Jevticiem. Wcześniej pierwszeństwo w rozmowach z 21-letnim pomocnikiem miał jego macierzysty klub FC Basel. ?Kolejorz? prowadzi rozmowy ze Szwajcarem w sprawie kontraktu ważnego od lata.


Dokładnie do 15 stycznia wyłączność w negocjacjach z Darko Jevticiem zagwarantowało sobie FC Basel, klub którego Szwajcar jest wychowankiem i z którym wciąż ma ważny kontrakt. W Poznaniu piłkarz jest tylko na wypożyczeniu. Nieoficjalnie wiemy już jednak, że Helweci nie zaproponowali pomocnikowi przedłużenia umowy i Darko Jevtić już teraz może związać się kontraktem ważnym od 1 lipca z każdym innym klubem.

Także 15 stycznia minął termin, w którym FC Basel mogło skrócić wypożyczenie zawodnika i ściągnąć go z wypożyczenia do "Kolejorza". Także i z tego przywileju mistrzowie Szwajcarii nie skorzystali.

Lech Poznań jest już więc pewny, że będzie miał w zespole ważnego zawodnika do końca sezonu, a także może się bez żadnych przeszkód włączyć w walkę o podpis Darko Jevticia pod kontraktem. Menedżer Szwajcara mówił niedawno w rozmowie z POZNAN.SPORT.PL, że "rodzina Rutkowskich z pewnością będzie w stanie spełnić oczekiwania finansowe piłkarza". Trener Maciej Skorża wspominał, że bardzo chciałby, aby Darko Jevtić w Poznaniu pozostał na dłużej: - Zależy mi na pozostaniu tego piłkarza, zależy na tym całemu Lechowi. To nasz priorytet. Daję to Darko do zrozumienia i tak z nim prowadzę rozmowy - mówi trener Lecha jeszcze w październiku i tłumaczył, że sprawa ewentualnego transferu Szwajcara do "Kolejorza" jest nieco skomplikowana: - Doskonale wiemy o tym, że wystarczy jeden telefon z Bazylei, że jednak chcą go z powrotem i on tam wróci.

W związku z upłynięciem terminu, w którym Szwajcarzy mieli wyłączność na negocjacje w Darko Jevticiem, do gry włączył się Lech. Co o pozostaniu w Polsce myśli sam Jevtić? - Czuję się tu jak w domu, ale teraz nie chcę myśleć o tym, co będzie. W tej chwili najważniejsze jest dla mnie to, żebym mógł występować na boisku. Co będzie potem? Zobaczymy - mówił jeszcze wtedy, gdy jedyne oficjalne rozmowy w sprawie swojego kontraktu mógł prowadzić tylko z FC Basel.

Najbliższe dni rozstrzygną o tym, czy Darko Jevtić pozostanie w Poznaniu dłużej niż tylko do czerwca. Wiadomo natomiast, że "Kolejorz" chce jak najszybciej zamknąć sprawę transferu i nie dać się ubiec innym klubom. Jeśli ta sztuka powiodłaby się władzom Lecha, wtedy mielibyśmy do czynienia z dużym sukcesem transferowym. Darko Jevtić już jesienią zdołał udowodnić, że poznaniacy wypatrzyli prawdziwą piłkarską perełkę. Całe wypożyczenie w ogóle jest majstersztykiem, bo większość wynagrodzenia zawodnika pokrywa FC Basel, a Lech Poznań płaci Darko Jevticiowi tylko 2 tysiące euro miesięcznie.

Więcej o:
Komentarze (2)
Lech Poznań może już negocjować z Darko Jevticiem. Czy podpisze z nim kontrakt?
Zaloguj się
 • crinos_pl

  Oceniono 8 razy 4

  Dostałem SMS-a od Lecha Poznań (pewnie każdy karnetowiec dostał):

  "Niemozliwe stalo sie mozliwe! Darko Jevtic na 3,5 roku w Lechu. Wiecej informacji wkrotce na www.lechpoznan.pl #wiosnanasza"

 • pi6

  Oceniono 4 razy 2

  Juz podpisał! bulgarska.pl/darko-jevtic-zostaje-w-lechu-podpisal-nowy-kontrakt,artykul.html?material_id=54b8d2a986875de8178e9565

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX