Krystian Sanocki stracił życiową szansę? Nie pojedzie z Lechem do Turcji przez problemy paszportowe

18-letniego skrzydłowego zabraknie w kadrze Lecha Poznań, którą trener Maciej Skorża zabierze na pierwszy zimowy obóz w Belek. Brak Krystiana Sanockiego wynika jednak nie z powodów sportowych, ale formalnych. Jego miejsce zajmie obrońca Jakub Zagórski.
Wyjazd z pierwszym zespołem Lecha Poznań na zgrupowanie w Turcji mógł być życiową szansą Krystiana Sanockiego. 18-letni zawodnik latem ubiegłego roku odszedł z "Kolejorza" i bezskutecznie próbował szukać szczęścia gdzie indziej. Ostatecznie jednak wrócił do Lecha i jesienią występował w zespole grającym w Centralnej Lidze Juniorów oraz zadebiutował w trzecioligowych rezerwach.

W listopadzie zagrał w sparingu pierwszej drużyny z Pogonią Szczecin, a w niedzielę wraz z innymi podopiecznymi Macieja Skorży miał lecieć na obóz w Belek. W czwartek znalazł się na liście powołanych na zgrupowanie, ale wciąż trwały próby rozwiązania jego problemów paszportowych. Paszport jest bowiem dokumentem wymaganym, aby móc wjechać na terytorium Turcji.

W piątek po południu okazało się, że tych kłopotów nie uda się rozwiązać, i miejsce Sanockiego w kadrze Lecha zajął Jakub Zagórski. Pochodzący z Lublina obrońca 4 stycznia skończył 18 lat. Jesienią rozegrał trzy mecze ligowe w zespole rezerw Lecha Poznań.