Klub z Kazachstanu rywalem Lecha Poznań. Wiadomo, z kim w Turcji zagra "Kolejorz"

Ordabasy Szymkent z Kazachstanu będzie pierwszym rywalem Lecha Poznań w tym roku. Na dwóch zgrupowaniach w Turcji "Kolejorz" rozegra sześć meczów kontrolnych.
Podczas pierwszego zgrupowania w Belek, na które lechici wyjadą w niedzielę, podopieczni Macieja Skorży rozegrają dwa mecze kontrolne. Ich pierwszym i jednocześnie najbardziej egzotycznym spośród wszystkich zimowych rywali przeciwnikiem będzie Ordabasy Szymkent z Kazachstanu. Zespół, który w ubiegłym roku [w Kazachstanie gra się systemem wiosna-jesień - red.] zajął czwarte miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju, zagra z Lechem 17 stycznia. Trzy dni po starciu z Kazachami "Kolejorz" zmierzy się tureckim Eskisehirsporem.

Dwa razy więcej meczów sparingowych Lech rozegra w czasie drugiego tej zimy pobytu w Turcji. Najpierw poznaniacy zmierzą się z Metalistem Charków. Następnie ich rywalem będzie Anży Machaczkała, a więc zespół, który jeszcze kilka lat temu w swoich szeregach miał takich piłkarzy jak Kameruńczyk Samuel Eto'o czy Brazylijczyk Roberto Carlos.

Kolejnymi rywalami Lecha będą uczestnik fazy grupowej obecnej edycji Ligi Mistrzów BATE Borysów. Ostatnim przeciwnikiem, z którym zmierzy się Lech w Turcji, będzie zajmujący 6. miejsce w tabeli bułgarskiej ekstraklasy Lewski Sofia.

Już po powrocie z Turcji, ale jeszcze przed rozpoczęciem zmagań ligowych, Lech zagra jeszcze jeden sparing.

Plan sparingów Lecha Poznań w Turcji:

17 stycznia Lech Poznań - Ordabasy Szymkent

20 stycznia Lech Poznań - Eskisehirspor

29 stycznia Lech Poznań - Metalist Charków

1 lutego Lech Poznań - Anży Machaczkała

4 lutego Lech Poznań - BATE Borsysów

5 lutego Lech Poznań - Lewski Sofia