Sport.pl

David Holman z Węgier przyjechał na testy do Lecha Poznań. Kolejorz chce wypożyczenia

Obserwowany przez Lecha od wielu miesięcy 21-letni węgierski pomocnik David Holman przyjechał do Poznania na testy medyczne. Jeżeli je przejdzie, w piątek zostanie wypożyczony z Ferencvarosu Budapeszt. Kolejorz chce mu się przyjrzeć przez najbliższy rok
- Chcemy mu się przyjrzeć z bliska i ocenić, jak będzie się rozwijał w takiej drużynie, jak nasza. Jest młody, dajemy mu czas na aklimatyzację i pokazanie swoich umiejętności - mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski na oficjalnej stronie klubu. David Holman był obserwowany przez Lecha od 2013 roku. Latem zeszłego roku klub złożył mu nawet ofertę, ale choroba piłkarza uniemożliwiła transfer. Teraz ma stanowić perspektywiczne uzupełnienie składu. Lech zaznacza, że jest gotów wypożyczyć go na rok z prawem pierwokupu, by następnie zastanowić się nad transferem definitywnym.

W lipcu 2014 roku David Holman zagrał w końcowych minutach meczu Ferencvarosu Budapeszt ze Sliemą Wanderers w Lidze Europejskiej. Następnie nie było go w składzie budapeszteńskiej drużyny w żadnym innym meczu. To daje mu łącznie osiem minut występów w sezonie 2014/2015. W poprzednim sezonie rozegrał 22 spotkania ligowe i strzelił trzy gole.

21-letni David Holman jest pomocnikiem, reprezentantem Węgier do lat 19 i do lat 21. To właśnie podczas meczów w młodzieżówce, jeszcze w 2013 roku, wpadł w oko Lechowi. Ma 188 cm wzrostu. W węgierskiej ekstraklasie debiutował w 2012 roku.

Więcej o:
Komentarze (15)
David Holman z Węgier przyjechał na testy do Lecha Poznań. Kolejorz chce wypożyczenia
Zaloguj się
 • paqero

  Oceniono 47 razy 29

  kolejny rekonwalescent ? "perkspektywiczne uzupełnienie składu" - rozumiem że nie zaliczamy tego ewentualnego wypożyczenia jako 1 z 3 obiecanych wzmocnień, ok sprowadzajmy młodych no ale Skorża i Lech potrzebują wzmocnień na już !

 • jednorekibandyta15

  Oceniono 14 razy 12

  " David Holman był obserwowany przez Lecha od 2013 roku. Latem zeszłego roku złożył mu nawet ofertę, ale choroba piłkarza uniemożliwiła transfer."
  Błąd logiczny, w pierwszym zdaniu podmiotem jest Holman, a w drugim Lech, więc nie można użyć podmiotu domyślnego. Z tego fragmentu wynika, że to piłkarz złożył ofertę.
  Proszę nie traktować tego, jako złośliwość. Wszystkiego dobrego! ;)

 • serti

  Oceniono 12 razy 10

  To ja poproszę jeszcze o informację na jakiej konkretnie pozycji gra bo sformułowanie "pomocnik" jest średnio dokładne

 • uncool_ben

  Oceniono 7 razy 7

  No to przeanalizujmy - chłopak na najmocniej obsadzoną pozycję w Lechu, jego ściąnięcie oznacza, że zarząd raczej nie liczy na to, że Jevtic przedłuży umowę, ewentualnie zabezpiecza się na wypadk odejscia Kaspara. Tak czy inaczej - to żadne wzmocnienie na dzisiaj, raczej ryzykowne (choc raczej mało kosztowne) posunięcie na zasadzie 'utelentowany chłopak po ciężkiej kontuzji, a nuż za rok odpali'. Czekamy na własciwe wzmocnienia (stoper, defencywny pomocnik, napastnik, za bocznymi obrońcami też trzeba się rozglądać).

 • mateo292

  Oceniono 8 razy 4

  "perspektywiczne osłabienie składu" :-)

 • franneck

  Oceniono 3 razy 3

  Węgier to dla mnie zagadka. Ale jeśli zostaje Jevtic to rozumiem, że to raczej taka polisa na przyszłość, w razie odejścia Linettego, Jevtica, czy kogo tam jeszcze. Jeśli widzieli jak gra w reprezentacji młodzieżowej, to pewnie wiedza co robia. Na początek wiadro sympatii dla Węgra, a potem zobaczymy!

 • gmk38

  Oceniono 7 razy 1

  Slabo to widze

 • paqero

  Oceniono 19 razy -1

  kolejny rekonwalescent ? "perkspektywiczne uzupełnienie składu" - rozumiem że nie zaliczamy tego ewentualnego wupożyczenia jako 1 z 3 obiecanych wzmocnień, ok sprowadzajmy młodych no ale Skorża i Lech potrzebują wzmocnień na już !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX