Sport.pl

Kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka: Rzadko na pierwszym treningu są nowe twarze

- Rzadko na pierwszym treningu są nowe twarze. Były święta i Nowy Rok, więc martwy okres. Teraz to wszystko nabierze rozpędu i mam nadzieję, że na obozie w Turcji już kogoś zobaczymy - mówi o braku na pierwszych tegorocznych zajęciach ?Kolejorza? nowych graczy kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka.
Za lechitami już pierwszy trening w 2015 roku. Udział wzięło w nim w sumie 21 zawodników, ale w tej grupie próżno szukać graczy, którzy przyszli do klubu w tym oknie transferowym. A takich trener Maciej Skorża chciał mieć w drużynie od początku zimowych przygotowań. - Rzadko na pierwszym treningu są nowe twarze. Były święta i Nowy Rok, więc martwy okres. Teraz to wszystko nabierze rozpędu i mam nadzieję, że na obozie w Turcji już kogoś zobaczymy - przekonuje kapitan "Kolejorza" Łukasz Trałka.

Początek przygotowań do rundy wiosennej to także początek realizacji planów i celów, jakie stawia się przed Lechem Poznań na pierwszą połowę roku. A te cele pozostają niezmienne. "Kolejorz" wciąż może zupełnie realnie myśleć o mistrzostwie Polski, nadal też jest w grze o krajowy puchar. - Nadzieje zawsze są adekwatne do tego, co możemy ugrać. Mamy swoje cele. Każdy je sobie stawia, ale też mamy cele jako zespół. Walczymy, musimy się dobrze przygotować - mówi Łukasz Trałka.

Do pierwszych w tym roku zajęć lechici przystąpili po nieco ponad trzech tygodniach od rozegrania ostatniego meczu ligowego. Choć na pierwszym treningu piłkarze mieli już zajęcia z piłkami, to jednak rozbrat z futbolem w wymiarze meczowym potrwa jeszcze prawie dwa tygodnie. Pierwszy sparing poznaniacy mają zaplanowany dopiero na 17 stycznia, a więc odbędzie się on podczas pierwszego zgrupowania w Turcji. Na obóz "Poznańska Lokomotywa" wyleci w niedzielę 11 stycznia. Do tego czasu lechici w czasie treningów skupią się na bieganiu i badaniach. - Pierwszy tydzień jest taki, że jesteśmy trochę w rozjazdach. Biegamy, mamy badania w Rehasport, a morfologię w klubie - mówi kapitan Lecha.

Więcej o: