Lech Poznań podał sparingpartnerów. Jest uczestnik Ligi Mistrzów

Mistrz Białorusi BATE Borysów, który jeszcze niedawno grał w Lidze Mistrzów, będzie sparingowym przeciwnikiem Lecha Poznań podczas zgrupowania w Turcji. Lechici spotkają się też m.in. z Metalistem Charków, z którym w tym sezonie mierzyły się w pucharach Ruch Chorzów i Legia Warszawa.


Lech Poznań podał w poniedziałek wstępną listę sparingpartnerów podczas obu zgrupowań w Belek. Na pierwszy obóz "Kolejorz" poleci 11 stycznia i zagra w Turcji dwa mecze, a podczas drugiego pobytu (od 26 stycznia) ma rozegrać cztery sparingi. Na razie jedynym pewnym rywalem w trakcie pierwszego obozu jest 13. zespół tureckiej ekstraklasy, Eskisehirspor. Poznaniacy zmierzą się z nim 20 stycznia. Trzy dni wcześniej mieli zagrać z Partizani Tirana, ale wiadomo już, że sparing z trzecią drużyną Albanii jest nieaktualny i trwa poszukiwanie innego rywala. Być może będzie do Anży Machaczkała.

Podczas drugiej wyprawy do Belek Lech Poznań ma mieć za przeciwników Metalist Charków (29 stycznia), BATE Borysów (4 lutego) i Lewskiego Sofia (5 lutego). Dzień po pojedynku z Bułgarami zespół Macieja Skorży wróci do kraju i przed ligowym pojedynkiem z Pogonią Szczecin (14 lutego) rozegra w Polsce jeszcze jeden mecz kontrolny.

Wiadomo też, że lista sparingpartnerów podczas drugiego obozu w Belek zostanie uzupełniona o jednego lub dwóch przeciwników. Na razie jednak "Kolejorz" ma wolny termin 1 lutego.

Poznański klub wykluczył możliwość umówienia się na sparing z którymś z polskich zespołów, które będą wówczas na Riwierze Tureckiej. Będą tam śląskie kluby ekstraklasy, a także Legia Warszawa. Lech uznał jednak, że nie po to leci tyle kilometrów, by mierzyć się z zespołami, z którymi gra na co dzień. Chce wykorzystać czas na konfrontację z drużynami prezentującymi inny styl piłkarski.