Roman Gergel w Lechu Poznań albo Lechii Gdańsk? Górnik Zabrze chce zarobić

PRZEGLĄD PRASY. Słowacki piłkarz Roman Gergel jest jednym z najlepszych transferów Górnika Zabrze. Niewykluczone, że zimą opuści Zabrze, a wśród chętnych na jego pozyskanie są Lech Poznań i Lechia Gdańsk - pisze ?Przegląd Sportowy?
O zainteresowaniu Lecha Poznań słowackim zawodnikiem mówi się od początku grudnia, gdy przedstawiciele Kolejorza często jeździli na Śląsk i oglądali kilku graczy Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Roman Gergel jest chwalonym piłkarzem, a PS pisze o nim w kontekście najlepszego transferu zabrzańskiego klubu w 2014 roku. Słowak gra tu od lata, wystąpił w 19 meczach, ma dwa gole i sporo asyst. Przeżywający kłopoty Górnik chce na nim nieźle zarobić.

Słowakiem interesuje się nie tylko Lech, ale i Lechia Gdańsk. Sam piłkarz mówi na łamach PS: - Wszystko zależy od oferty. Słyszałem o zainteresowaniu innych klubów. Rozmawiałem o tym zresztą ze swoim menedżerem Pawłem Zimonczykiem. Na pewno to cieszy, a co się wydarzy, zobaczymy po moim powrocie do Zabrza.

26-letni pomocnik trafił do Górnika Zabrze ze słowackiego klubu DAC Dunajska Streda. Wcześniej grał w Tatranie Presov, MSK Żilina oraz FK AS Trencin. Był młodzieżowym reprezentantem Słowacji.

więcej tutaj