Menedżer Dawida Kownackiego zapewnia: Dawid zostanie w Lechu Poznań co najmniej do lata

Po zgłoszonym przez austriackie i włoskie media zainteresowaniu Red Bull Salzburg piłkarzem Lecha Dawidem Kownackim jego menedżer zapewnia: - Dawid zostaje w Lechu. Co najmniej do lata.
Austriackie i włoskie media napisały o tym, że Red Bull Salzburg chce wrócić do rozmów o pozyskaniu Dawida Kownackiego, 17-letniego piłkarza Lecha Poznań. Już latem Red Bull Salzburg mocno interesował się Dawidem Kownackim. O pozyskaniu tego gracza wspominał również w maju Ralph Rangnick, szef innego klubu ze stajni Red Bulla, RB Lipsk . Wówczas na przeszkodzie pozyskania go stanęła decyzja młodego piłkarza, który zdecydował się podpisać nowy kontrakt z "Kolejorzem". Teraz austriacki klub chce wrócić do negocjacji w sprawie transferu, a media w tym kraju piszą, iż musiałby zaoferować Lechowi Poznań aż 5 mln euro, bo tyle wynosi klauzula odstępnego. To byłaby najwyższa suma, jaką kiedykolwiek dostałby on za piłkarza - więcej niż za Roberta Lewandowskiego, Aleksandara Tonewa czy Łukasza Teodorczyka. Byłby też jednym z najdroższych piłkarzy z polskich lig.

W rzeczywistości jednak Dawid Kownacki nie ma w kontrakcie takiej klauzuli odstępnego, choć jego menedżer Marcin Kubacki nie chce tego potwierdzić. - To są informacje poufne, nie wolno mi mówić na ten temat - podkreśla.

Zapewnia jednak, że Dawid Kownacki nie odejdzie do Red Bull Salzburg i zostanie w Lechu. - Przynajmniej do lata nie ma tematu opuszczenia przez niego "Kolejorza" - powiedział.

Latem 2014 r. Dawid Kownacki przedłużył umowę z Lechem o trzy lata. Przypomnijmy, że w 2015 r. trzeba się liczyć z odejściem innego gracza młodego pokolenia, jakim jest Karol Linetty. W tej sytuacji Dawid Kownacki nie jest przewidywany do sprzedaży. Sam zawodnik w niedawnych wywiadach mówił o tym, że nie czuje się gotowy na wyjazd zagraniczny. - Przykłady starszych kolegów, którzy wyjeżdżali za granicę za wcześnie, są przykładami dla mnie, że łatwo jest wejść na górę, ale sztuką jest się na niej utrzymać. Nie ma co podejmować pochopnych decyzji - mówił.

W sondzie, jaką przeprowadziliśmy na poznan.sport.pl, 52 proc. ankietowanych uważa, że jeżeli ktoś zaoferuje za tego piłkarza 5 mln euro, należy go sprzedać. 48 proc. jest przeciwnego zdania.