Manchester City obserwował Karola Linettego w Krakowie. Chce go kupić?

Pomocnik Lecha Poznań był obserwowany przez wysłanników Manchesteru City - informuje twitterowy profil Scouts in Attendance. Może to znaczyć, że Manchester City ma ochotę pozyskać piłkarza.
Karol Linetty zakończył w grudniu jedną z najbardziej udanych rund w swojej karierze, podczas której trafił do reprezentacji Polski i zagrał w meczu o punkty z Gruzją. Zgrupowanie kadry przypłacił kontuzją, ale i tak nikt raczej nie ma wątpliwości, że to wielki talent. Nasi czytelnicy wybrali go bezdyskusyjnie najbardziej utalentowanym młodym graczem Lecha.

O jego pozyskanie stara się kilka dużych klubów europejskich, z których najbardziej zaawansowany w staraniach był Tottenham Hotspur. Lech odrzucił latem jego ofertę w wysokości 2,5 mln funtów. Młodego lechitę chętnie widziałyby u siebie także Manchester United i Borussia Dortmund. Nieoficjalnie wiadomo, że odejście Karola Linettego jest przesądzone, przy czym nie teraz, zimą, ale latem, po zakończeniu sezonu.

Wygląda na to, że do gry o tego piłkarza zamierza się włączyć również Manchester City. Profil Scouts in Attendance poinformował o tym, że wysłannicy klubu z Anglii obserwowali grę Karola Linettego podczas meczu z Wisłą w Krakowie 7 grudnia. Manchester City może mieć jednak kłopot z przebiciem oferty klubów, które sprawę transferu Karola Linettego negocjują od wielu miesięcy.

Karol Linetty powinien przejść do: