Jak Joe Cocker pomagał bramkarzowi Lecha Poznań

Joe Cocker, zmarły w poniedziałek wokalista, trzy razy koncertował w Poznaniu. Przy okazji swojego drugiego koncertu, namalował bombkę, która została zlicytowana na rzecz chorego wówczas bramkarza Lecha Poznań, Waldemara Piątka.
Waldemar Piątek, zdobywca z Kolejorzem Pucharu Polski w 2004 roku, walczył z wirusowym zapaleniem wątroby. W zbiórkę pieniądze na jego leczenie włączyło się Radio Merkury do spółki z Hotelem Sheraton.

W tym hotelu panował bowiem zwyczaj, że bardziej znani goście, którzy w nim nocowali, byli proszeni o własnoręczne pomalowanie bombek choinkowych. W grudniu hotel oddawał je na licytację na antenie radia. Dzięki temu można było kupić bombki pomalowane m.in. przez takie osoby jak Joe Cockera, Tori Amos czy Vaya Con Dios. Pod koniec 2007 roku pieniądze z aukcji zostały przeznaczone na leczenie Waldemara Piątka oraz (zmarłej później, niestety) siatkarki Agaty Mróz.

Waldemar Piątek musiał przestać grać w piłkę, ale przy futbolu pozostał - szkoli bramkarzy.

Joe Cocker, brytyjski piosenkarz i legenda rocka, zmarł we wtorek w wieku 70 lat. Wspomnienia z jego koncertów w Poznaniu - tutaj.