Lech Poznań ma aż trzech najmłodszych strzelców. Dawid Kownacki liderem

PRZEGLĄD PRASY. Napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki jest najmłodszym zawodnikiem, który tej jesieni strzelił gola w meczu ekstraklasy. Kiedy zdobył bramkę w starciu z Piastem Gliwice, miał 17 lat i 128 dni. Wśród najmłodszych zdobywców goli są też inni lechici: Dariusz Formella i Tomasz Kędziora - podaje portal 90minut.pl.
Redakcja portalu 90minut.pl przygotowała obszerne opracowanie statystyczne zakończonej jesieni w ekstraklasie. Liderem w kategorii najmłodszych strzelców goli jest Dawid Kownacki. Napastnik Lecha swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ligowym zdobył w wygranym 4:0 meczu z Piastem Gliwice. Spotkanie rozgrywane w ramach 1. kolejki odbyło się 20 lipca. Kownacki miał wówczas 17 lat i 128 dni. "Kownaś" wyprzedził Adama Ryczkowskiego z Legii Warszawa, który wpisując się na listę strzelców w meczu z Ruchem Chorzów, miał 17 lat i 186 dni.

W pierwszej dziesiątce najmłodszych zdobywców goli w rundzie jesiennej jest jeszcze dwóch piłkarzy "Kolejorza". Dariusz Formella znalazł się na czwartym miejscu, a bramkę Legii Warszawa strzelił, gdy miał 18 lat i 341 dni. Dziewiątą pozycję z tym zestawieniu zajął Tomasz Kędziora. On gola Górnikowi Zabrze strzelił 172 dni po swoich 20. urodzinach.