Trener Lecha Poznań zapowiada: Wkrótce finalizacja rozmów z piłkarzami, których chcemy

- Każda formacja naszej drużyny potrzebuje wzmocnień - uważa trener Lecha Poznań Maciej Skorża. ?Kolejorz? szukał nowych graczy m.in. w Lidze Mistrzów
Przez ostatnie tygodnie sztab trenerski Lecha Poznań skupiał się nie tylko na odrabianiu start w tabeli ekstraklasy. Maciej Skorża oraz drudzy trenerzy Tomasz Rząsa i Dariusz Żuraw właściwie co parę dni gościli na meczach ligowych innych zespołów, a nawet oglądali piłkarzy grających w europejskich pucharach. Byli m.in. w Brugii, podczas pojedynku Club Brugge z HJK Helsinki, czy na co najmniej dwóch występach NK Maribor w Lidze Mistrzów. - To był bardzo intensywny czas poszukiwań - przyznaje Maciej Skorża - Pięciu klubowych skautów, ja i moi asystenci oglądaliśmy kandydatów do gry w Lechu Poznań. To byli piłkarze, których dział skautingu starannie wyselekcjonował i przedstawił nam. My wybieraliśmy najlepszych - opowiada trener i dodaje: - Mam nadzieję, że w najbliższych dniach nastąpi finalizacja rozmów z zawodnikami, których wybraliśmy.

Zdaniem szkoleniowca Lecha Poznań nieodległy termin pierwszych zimowych transferów jest o tyle realny, że wybrani piłkarze, którzy byli obserwowani przez wysłanników "Kolejorza", są zainteresowani przejściem do poznańskiego klubu. - Zasada w Lechu jest taka, że jeżeli ktoś ze sztabu trenerskiego jedzie obserwować zawodnika, to jest to już sprawa dosyć zaawansowana. Mamy bowiem przesłanki od piłkarza czy jego menedżera, że taki gracz chce do nas trafić - wyjaśnia trener Lecha Poznań.

Nazwiska kandydatów na nowych piłkarzy "Kolejorza" oczywiście nie padają. Maciej Skorża nie chce też mówić o tym, na jakie pozycje szukał zawodników. - Każda formacja naszej drużyny potrzebuje wzmocnień - mówi tylko. Oznacza to poszerzenie priorytetów transferowych Lecha Poznań, bowiem dotąd klub dawał do zrozumienia, że chce zimą sprowadzić trzech graczy. Chodziło o obrońcę i dwóch pomocników. Teraz do listy dołączył jeszcze napastnik.

Maciej Skorża twierdzi, że nowi piłkarze powinni rozpocząć z Lechem Poznań przygotowania do rundy wiosennej 5 stycznia. - To realny termin - mówi. - Są jednak zmienne niezależne od nas, które mogą przesunąć te transfery. Dla mnie najistotniejsze jest, by na obu zgrupowaniach w Turcji mieć już skompletowaną kadrę - dodaje trener. Na pierwszy obóz do Turcji lechici polecą 11 stycznia.

Maciej Skorża przyznaje, że chce w zespole zawodników już ogranych. - Im bliżej walki o tytuł, tym bardziej będą nam potrzebni doświadczeni piłkarze - tłumaczy.