Sport.pl

Maciej Skorża wygrał na wyjeździe z byłą drużyną. Pierwszy raz w ekstraklasie

W niedzielę Maciej Skorża poprowadził Lecha Poznań do pierwszego pod jego wodzą zwycięstwa na wyjeździe. Wygrana ?Kolejorza? z Wisłą Kraków była jednak także pierwszym ligowym wyjazdowym zwycięstwem Macieja Skorży przeciwko jego byłej drużynie.
Dotychczas obecnemu szkoleniowcowi Lecha na terenie drużyn, które prowadził w przeszłości, wiodło się średnio. Mecz Lecha z Wisłą był szóstym takim spotkaniem. W poprzednich pięciu meczach Maciej Skorża odniósł tylko jedno zwycięstwo. W sezonie 2007/2008 jako szkoleniowiec Wisły Kraków pokonał w Grodzisku Wielkopolskim Dyskobolię 1:0. Było to jednak w półfinale Pucharu Polski.

W ekstraklasie ta sztuka nie udawała się Skorży aż do niedzieli. Jego ligowa wizyta z "Białą Gwiazdą" na grodziskim stadionie zakończyła się bezbramkowym remisem. Zdecydowanie gorzej 42-letni szkoleniowiec może wspominać pierwszy przyjazd na stadion przy Reymonta z Legią Warszawa. W sezonie 2010/2011 ekipa ze stolicy została rozbita przez Wisłę aż 4:0. W następnym sezonie było już lepiej, choć także nie udało się wygrać. Mecz Legii z Wisłą skończył się bezbramkowym remisem.

Najbliżej wygranej na boisku swej byłej drużyny Skorża był we wrześniowym starciu Lecha z Legią przy Łazienkowskiej. "Kolejorz" prowadził już 2:0, ale stracił dwa gole i tylko zremisował. W niedzielę pod Wawelem Skorża wreszcie mógł cieszyć się z ligowej wygranej na wyjeździe przeciwko swemu byłemu zespołowi. Zwycięstwo 2:1 było też pierwszą wygraną poznaniaków na obcym terenie odkąd ich trenerem jest były szkoleniowiec Amiki Wronki, Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Wisły Kraków i Legii Warszawa.

Mecze Macieja Skorży przeciwko jego byłym drużynom:

2007/2008 - trener Wisły

Wisła - Dyskobolia 3:0

Wisła - Dyskobolia 0:0 (PP)

Dyskobolia - Wisła 0:1 (PP)

Dyskobolia - Wisła 0:02010/2011 - trener Legii

Wisła - Legia 4:0

Legia - Wisła 2:02011/2012 - trener Legii

Legia - Wisła 2:0

Wisła - Legia 0:02014/2015 - trener Lecha

Lech - Wisła 2:0 PP

Legia - Lech 2:2

Wisła - Lech 1:2

Więcej o:
Komentarze (1)
Maciej Skorża wygrał na wyjeździe z byłą drużyną. Pierwszy raz w ekstraklasie
Zaloguj się
  • tpob2

    0

    Więcej o Skorży i o Lechu Poznań przeczytacie także w naszym tygodniku Raport Kolejorz ;)
    aosporcie.blogspot.com/2014/12/raport-kolejorz-14.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX