Maciej Skorża chwali młodego Łotysza: Wygląda bardzo obiecująco

Antonijs Cernomordijs rozpoczął treningi z pierwszym zespołem Lecha Poznań. Trener Maciej Skorża chwali młodego Łotysza za postawę na boisku: - Wygląda bardzo obiecująco. Widać, że nie schodzi poniżej pewnego poziomu - mówi szkoleniowiec ?Kolejorza?.
Antonijs Cernomordijs to jeden z dwóch Łotyszy, którzy trafili do Poznania z rekomendacji Artjomsa Rudnevsa. 18-latek dostał szansę pokazania się w meczu "Kolejorza" dopiero podczas listopadowego sparingu z Pogonią Szczecin. Wcześniej trenował z drużyną rezerw Lecha, ale z powodu komplikacji proceduralnych nie mógł występować w meczach ligowych. Maciej Skorża bardzo ciepło wyrażał się na temat Cernomordijsa po wspomnianym sparingu z Pogonią: - Na pewno dał mi wiele do myślenia tym występem. Wpadł mi w oko - mówił wtedy szkoleniowiec "Kolejorza".

W tym tygodniu Łotysz został włączony w treningi pierwszego zespołu. - Antonijs przetrenował z nami cały mikrocykl. Wygląda bardzo obiecująco. Widać, że nie schodzi poniżej pewnego poziomu i to dobrze rokuje - mówi trener Skorża i dodaje: - Nie róbmy jednak wokół jego przejścia z rezerw do pierwszej drużyny aury jakiegoś wielkiego transferu. To wciąż młody chłopak. Widzę dla niego rolę środkowego obrońcy, choć może też grać jako defensywny pomocnik. Przede wszystkim będę chciał go wkomponować do gry na środku defensywy.