Jacek Sommerfeld, były piłkarz Lecha i Warty Poznań, został wójtem Czerwonaka. Justin N'norom radnym

Jacek Sommerfeld to piłkarz, który w 1992 roku rozegrał jeden mecz w barwach Lecha Poznań. Właśnie został wójtem gminy Czerwonak
Były lechita kandydujący z ramienia PiS w drugiej turze wyborów pokonał obecnego wójta Mariusza Poznańskiego i to mimo tego, iż w pierwszej rundzie to Mariusz Poznański otrzymał więcej głosów. Było to 38,78 proc. przy 31,97 proc. w wypadku Jacka Sommerfelda. W drugiej rundzie były piłkarz dostał 53,52 proc. ważnych głosów, a konkurent - 46,48 proc.

Jacek Sommerfeld występował w barwach Warty Poznań, Warty Śrem i Huraganu Pobiedziska, a w latach 1989-1994 był graczem Kolejorza. Głównie rezerwowym, a jedyny mecz w jego barwach rozegrał 14 listopada 1993 roku przeciwko Zagłębiu Lubin. Jego partnerami w zespole byli wtedy m.in. Jacek Dembiński, Jarosław Araszkiewicz, Jarosław Bako, Mirosław Trzeciak czy Przemysław Bereszyński.

W gminie Dopiewo radnymi zostali dwaj byli piłkarze Lecha - Justin N'norom i Tomasz Lewandowski. Pochodzący z Nigerii Justin N'norom grał w Lechu w latach 1999-2000, a Tomasz Lewandowski - w 2002 roku.