Sport.pl

Były król strzelców z Lecha Poznań został trenerem w siódmej lidze

Blisko 48-letni Jerzy Podbrożny, który na początku lat 90. XX wieku zdobywał mistrzostwa Polski z Lechem Poznań i był w jego barwach dwukrotnie mistrzem Polski, został trenerem Promyka Nowa Sucha, dziewiątej drużyny w tabeli jednej z grup warszawskiej A-klasy.


Jerzy Podbrożny był świetnym napastnikiem i do dziś zajmuje 11. miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników w historii polskiej ligi. Zdobył 122 gole w 277 występach. W sezonach 1991/92 i 1992/93 był królem strzelców ekstraklasy, w której strzelał odpowiednio 20 (podobnie jak Mirosław Waligóra z Hutnika Kraków) i 25 goli w barwach Lecha Poznań. W połowie sezonu 1993/94 odszedł do Legii Warszawa, z którą też świętował zdobycie dwóch tytułów, potem grał w Hiszpanii i USA (był tam mistrzem z zespołem Chicago Fire), a po powrocie do Polski reprezentował jeszcze barwy kilku klubów, m.in. Amiki Wronki.

Teraz były reprezentant Polski jest szkoleniowcem. Trenował i jeszcze do niedawna grał w B-klasowym (ósmy poziom rozgrywek w kraju) Orle Kampinos, ale właśnie został ogłoszony nowym szkoleniowcem Promyka Nowa Sucha z A-klasy. Wiosną będzie miał okazję prowadzić swój zespół przeciwko takim rywalom jak Błękitni Korytów, Passovia Pass, Naprzód Stare Babice czy Relax Radziwiłłów.

Więcej o: