Lech gromi, Warta remisuje w Centralnej Lidze Juniorów

Ostre strzelanie urządzili sobie w Gorzowie Wielkopolskim gracze Lecha Poznań, którzy wygrali ze Stilonem aż 8:1 w meczu grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. W innym starciu 17. serii spotkań Warta Poznań zremisowała u siebie z Arką Gdynia 1:1, tracąc gola w końcówce spotkania.
Pierwsza połowa meczu Lecha ze Stilonem nie zwiastowała pogromu gospodarzy. Wprawdzie "Kolejorz" do przerwy prowadził, ale tylko 2:0 po golu Mateusza Spychały i samobójczym trafieniu Patryka Płóciennika. Po zmianie stron nastąpiła kanonada podopiecznych Wojciecha Tomaszewskiego, którzy strzelili aż sześć bramek. Na listę strzelców wpisywali się Kamil Jóźwiak, Robert Janicki, Kacper Chodyna, dwukrotnie grający na co dzień w rezerwach Piotr Kurbiel oraz Tomasz Kaczmarek. Honorowe trafienie dla Stilonu zaliczył Mateusz Ogrodowski.

Efektowne zwycięstwo nie sprawiło jednak, że lechici wrócili na pozycję lidera tabeli. Tę wciąż zajmuje Lechia Gdańsk, która po zwycięstwie 1:0 z UKP Zielona Góra ma na koncie 39 punktów. Lech ma jeden punkt mniej, ale też jeszcze jeden mecz do rozegrania. 17. kolejka była wprawdzie ostatnią w tym roku, ale nie dla "Kolejorza", który w czwartek w Gdyni będzie odrabiał zaległości z 16. serii spotkań. O zwycięstwo i pierwsze miejsce w tabeli powalczy w meczu z Arką.

Gdynianie w tej kolejce byli rywalem innej poznańskiej ekipy - Warty. Grający u siebie "Zieloni" prowadzili od 67. minuty, po tym jak gola strzelił Filip Brzostowski. Poznaniakom nie udało się jednak utrzymać prowadzenia i w końcówce meczu punkt dla Arki uratował Maksymilian Hebel. Warta tegoroczne zmagania kończy więc na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów.

Stilon Gorzów Wlkp. - Lech Poznań 1:8 (0:2)

Bramki: 0:1 Spychała (24), 0:2 Płóciennik (43 - samobójczy), 0:3 Jóźwiak (55), 0:4 Janicki (68), 0:5 Chodyna (75), 0:6 Kurbiel (79), 0:7 Kurbiel (80), 0:8 Kaczmarek (83), 1:8 Ogrodowski (87)

Warta Poznań - Arka Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Brzostowski (67), 1:1 Hebel (90)