Niespodzianka w składzie Lecha Poznań na mecz z Górnikiem Zabrze. Zmiana w bramce!

Pierwszy występ ligowy od blisko czterech miesięcy zaliczy w niedzielę bramkarz Lecha Poznań Jasmin Burić, który znalazł się w wyjściowym składzie ?Kolejorza? na spotkanie z Górnikiem Zabrze. Ze składu wypadł Szymon Drewniak, a do pierwszej jedenastki wracają Luis Henriquez i Zaur Sadajew.


Miejsce w bramce Lecha Poznań stracił Maciej Gostomski, który był pewniakiem za kadencji Macieja Skorży. W ostatnim meczu z Piastem Gliwice poznański bramkarz nie zawinił przy żadnej bramce, ale statystyki były dla niego bezlitosne - puszczał piłkę do siatki trzy razy, a tyle właśnie celnych strzałów oddali rywale. Posadzenie na ławce Macieja Gostomskiego to szansa dla Jasmina Buricia, który rozpoczął ten sezon jako podstawowy golkiper Lecha Poznań. Zagrał w trzech meczach, a potem wypadł z gry z powodu kontuzji. Gdy Bośniak wyzdrowiał, trenerzy stawiali już na Macieja Gostomskiego.

Ponadto Maciej Skorża dokonał dwóch zmian w składzie. Huberta Wołąkiewicza zastąpił Luis Henriquez, który do Gliwic nie pojechał z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego. Ponadto w pierwszej jedenastce nie ma też Szymona Drewniaka. Do drugiej linii został cofnięty Kasper Hamalainen, a w ataku zastąpi go Zaur Sadajew. Czeczen był ostatnio zawieszony za żółte kartki.

W kadrze meczowej znów nie ma Karola Linettego, który przez uraz mięśnia czworogłowego nie gra od meczu reprezentacji Polski z Gruzją.

Skład Lecha Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Darko Jevtić - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski - Zaur Sadajew.

Rezerwowi Lecha Poznań: Maciej Gostomski, Hubert Wołąkiewicz, Jan Bednarek, Barry Douglas, Szymon Drewniak, Muhamed Keita, Dawid Kownacki.

Skład Górnika Zabrze: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki, Oleksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk - Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Adam Danch, Rafał Kosznik - Bartosz Iwan, Robert Jeż - Mateusz Zachara.

Rezerwowi Górnika Zabrze: Mateusz Kuchta, Maciej Mańka, Mariusz Magiera, Wojciech Łuczak, Rafał Kurzawa, Konrad Nowak, Przemysław Oziębała.