Młodzież Lecha Poznań lepsza od drużyny Piotra Reissa, Piotra Świerczewskiego i Macieja Scherfchena

Wygraną 3:0 Lecha II Poznań zakończył się jego pojedynek z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Zwycięzcy awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

Już do przerwy młodzi lechici powinni wysoko prowadzić, ale było tylko 1:0 po tym, jak Patryk Wolski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Napastnik rezerw "Kolejorza" miał jeszcze dwie takie sytuacje, jednak ich nie wykorzystał - raz m.in. trafił piłką w słupek.

W drugiej części drużyna Patryka Kniata nadal miała zdecydowaną przewagę, ale wciąż była nieskuteczna. Z wielu okazji tylko jedną wykorzystał Mateusz Klichowicz, a wcześniej Krystian Sanocki zdobył piękną bramkę po kopnięciu piłki z woleja. Piłka trafiła w tzw. okienko.

W zespole pokonanych, prowadzonym przez Piotra Reissa, zagrali inni byli piłkarze "Kolejorza": Maciej Scherfchen i Piotr Świerczewski. Ten ostatni został ukarany żółtą kartką.

Lech II Poznań - Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:0 (1:0)

Bramki:
1:0 Patryk Wolski (8. minuta), 2:0 Krystian Sanocki (60.), 3:0 Mateusz Klichowicz (82.)

Lech II: Mateusz Lis - Emil Szczupakowski Ż, Kacper Wojdak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala - Marcin Gawron (49. Mariusz Woźniak), Piotr Rymar (46. Niklas Zulciak) - Piotr Fontowicz (67. Dawid Juchacz), Mateusz Klichowicz, Krystian Sanocki - Patryk Wolski (77. Piotr Kurbiel)

Tarnovia: Jacek Brzuśkiewicz - Artur Dorna, Maciej Czarnecki (46. Maksymilian Jankowski), Maciej Scherfchen Ż, Kamil Maćkowiak - Paweł Kowal (46. Bartosz Dylewski), Piotr Świerczewski Ż - Kamil Bzdziel (72. Robert Bochiński), Kamil Mańczak, Artur Grządzielewski (68. Tymoteusz Zieleśkiewicz) - Karol Gregorek.