Gergo Lovrencsics zagrał w pierwszej połowie meczu Węgry - Rosja

Węgierski piłkarz Lecha Poznań Gergo Lovrencsics dostał szansę występu od pierwszej minuty towarzyskiego meczu Węgier z Rosją w Budapeszcie. Zszedł w przerwie
W piątkowym meczu eliminacji Euro 2016 z Finlandią (z Kasprem Hämäläinenem w składzie) piłkarz Lecha wszedł do gry dopiero w drugiej połowie. Wtedy Węgrzy wygrali 1:0, ale z dużym trudem i udziałem Gergo Lovrencsisa . Teraz dostał szansę gry od pierwszej minuty towarzyskiego meczu z Rosją w Budapeszcie.

Trener wystawił go na prawym skrzydle, zdjął go w przerwie i zmienił na Zoltana Stiebera z Hamburger SV. Węgrzy przegrywali wówczas 0:1 po bramce Siergieja Ignasewicza. Ostatecznie skończyło się na wygranej Rosji 2:1, bo po przerwie bramki zdobyli jeszcze Andriej Kierżakow i Nemanja Nikolić, naturalizowany na Węgrzech serbski piłkarz z Videotonu Szekesfehervar.