Artjoms Rudnevs był w Poznaniu, ale jego powrót do Lecha Poznań nierealny

Sporo emocji wzbudziła wizyta łotewskiego napastnika Artjomsa Rudnevsa w Poznaniu. Już samo jego pojawienie się uruchomiło plotki o tym, jakoby miał zostać wypożyczony do Lecha. Podawano nawet, że prowadzone są w tej sprawie rozmowy! Nie są, a Łotysz do Lecha nie trafi
Artjoms Rudnevs sam potwierdził to podczas spotkania z kibicami w trakcie otwarcia Wielkopolskiej Akademii Piłkarskiej. To był powód jego wizyty - został zaproszony jako gość specjalny tej ceremonii. Wykorzystał też okazję, by zdementować plotki, jakoby był na dobrej drodze do wypożyczenia do Lecha Poznań. Zamieściły je niektóre portale internetowe, krążyły one także po Twitterze.

Łotewski napastnik, była gwiazda Lecha Poznań, zwany w Poznaniu "Kałasznikowem", jest teraz piłkarzem Hamburger SV. Nie gra jednak zbyt wiele, ostatni raz widzieliśmy go na boisku w meczu z Bayerem Leverkusen. Wszedł wtedy za Pierre-Michele'a Lassogę w 80. minucie spotkania. W poprzednich spotkaniach z Borussią Dortmund i Eintrachtem Frankfurt zagrał jeszcze krócej.

To był m.in. powód powstania plotek, iż Artjoms Rudnevs szuka klubu. Przymierzano go nawet do Lechii Gdańsk, czemu Łotysz wyraźnie zaprzeczył w emocjonalnym liście , w którym informował, że jeśli kiedykolwiek miałby jeszcze grać w Polsce, to tylko w Lechu.

- Jeżeli nawet Artjoms szuka klubu, to nie w Polsce - mówił podczas sobotniego sparingu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski. Jak dodał, oczywiście że Lech chciałby wypożyczyć gracza tego formatu, ale przecież Artjoms Rudnevs ma w tej chwili propozycje z Anglii czy Włoch. Lech nie jest w stanie z nimi konkurować.

Artjoms Rudnevs zatem przyjechał, otworzył akademię, pozdrowił kibiców, zdementował plotki i opuścił miasto.

Lepszym napastnikiem w Lechu był: