Vojo Ubiparip prowadzi wywiad z... Darko Jevticiem [WIDEO]

PRZEGLĄD PRASY. We wtorek reprezentacja Polski towarzysko zmierzy się ze Szwajcarią. Z tej okazji redaktorzy serwisu ekstraklasa.org zorganizowali wywiad z młodzieżowym reprezentantem Helwetów i piłkarzem Lecha Poznań Darko Jevticiem. Szwajcara serbskiego pochodzenia przepytuje... napastnik ?Kolejorza? Vojo Ubiparip.
Darko Jevtić jeszcze do niedawna był młodzieżowym reprezentantem Szwajcarii. Urodzony w Bazylei zawodnik jest wychowankiem tamtejszego FC Basel. Jednak podobnie jak wielu szwajcarskich piłkarzy, ma bałkańskie korzenie. Dlatego z klubowym kolegą rozmawia nie po niemiecku, francusku czy włosku, a więc w urzędowych językach Szwajcarii, ale po serbsku.

- U nas najbardziej ceni się narciarstwo i tego typu sporty. Piłka nożna stała się w Szwajcarii popularna dopiero po dobrych rezultatach reprezentacji - mówi Darko Jevtić w wywiadzie zorganizowanym przez redaktorów oficjalnego serwisu T-Mobile Ekstraklasy - ekstraklasa.org. Piłkarz "Kolejorza" zdradza też, w czym tkwi tajemnica świetnego systemu szkolenia w Szwajcarii. - Myślę, że w tych akademiach starają się piłkarzom pomagać we wszystkich dziedzinach. Koncentrują się na stworzeniu piłkarza kompletnego. I to działa. Bardzo dba się o młodych piłkarzy. O mnie też dbali, i to we wszystkich aspektach. Bardzo mi pomogli - podkreśla wychowanek akademii FC Basel.

Sami zobaczcie, o czym jeszcze rozmawiają Vojo Ubiparip i Darko Jevtić.