Trener Maciej Skorża przyznaje: Ten młody łotewski obrońca dał mi do myślenia

Trzej młodzi piłkarze wystąpili w barwach Lecha Poznań od pierwszej minuty meczu sparingowego z Pogonią Szczecin. Na trenerze Macieju Skorży największe wrażenie zrobił 18-letni Łotysz Antonijs Cermomordijs. Być może poleci z Lechem na zgrupowanie do Turcji


Obserwuj autora na twitterze

W rozegranym we Wronkach sparingu padł remis 1:1. Trener Maciej Skorża był zadowolony z tego, jak wyglądał mecz Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. - Jak na sparing mogę być zadowolony. Piłkarze obu drużyn byli bardzo zaangażowani w grę, a przy takich meczach różnie z tym bywa. Nie brakowało ostrych wejść i obu zespołom zależało na zwycięstwie. Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych, ale by wygrać, zabrakło nam okazji stuprocentowych - mówił.

Jak dodał, kilku nowych graczy pokazało się w tym meczu z bardzo dobrej strony. - Między innymi po tym meczu będę decydował o tym, kogo zabrać na zgrupowanie do Turcji - mówił szkoleniowiec Lecha.

Wśród tych piłkarzy może znaleźć się 18-letni łotewski obrońca Antonijs Cernomordijs. Wystąpił on na środku obrony Lecha obok Huberta Wołąkiewicza. Poza jednym błędem w drugiej połowie (strata, która mogła zakończyć się golem dla Pogoni) zagrał bardzo dobrze. Wyróżniał się wzrostem - ma 185 cm - oraz odwagą w podejmowaniu decyzji na boisku. Nie było po nim widać tremy.

To jeden z dwóch Łotyszy poleconych Lechowi przez samego Artjomsa Rudnevsa. Drugim jest ofensywny piłkarz Vladislavs Fjodorovs, ale on robi znacznie mniejsze wrażenie. Obaj młodzi Łotysze to zawodnicy klubu BFC Daugawa z Dyneburga, rodzinnego miasta Artjomsa Rudnevsa. Lech wypożyczył ich z opcją transferu definitywnego, ale nie zdołał ich w sierpniu zatwierdzić do gry. Ma zamiar zrobić to teraz.

Antonijs Cernomordijs jest zawodnikiem reprezentacji Łotwy do lat 19 i występy międzynarodowe dodały mu pewności na boisku. Znakomicie i biegle mówi po polsku.

Trener Maciej Skorża, zapytany po meczu o występ młodych piłkarzy, powiedział, że wykorzystali daną im szansę i przynajmniej jeden z nich jest graczem, który dał mu wiele do myślenia pod kątem kadry Lecha na zgrupowanie w Turcji. Dopytany o nazwisko, rzekł: - Zazwyczaj tego nie robię i nie podaję takich informacji, ale tym razem zrobię wyjątek. Mam na myśli tego Łotysza Cernomordijsa.

WASZE KOMENTARZE NA TEMAT TEGO MECZU MOŻECIE WPISYWAĆ TUTAJ