Pięć minut Kaspra Hamalainena przeciwko Gergo Lovrencsicsowi. Węgier wypracował zwycięską bramkę [WIDEO]

Gergo Lovrencsics i Kasper Hamalainen jako pierwsi piłkarze w historii Lecha Poznań zagrali przeciwko sobie w meczu eliminacyjnym. Węgier był jednym z bohaterów swojej reprezentacji, bo wypracował gola, po którym gospodarze pokonali w Budapeszcie Finów 1:0.

Zgodnie z przypuszczeniami Kasper Hamalainen rozpoczął mecz w Budapeszcie w wyjściowym składzie, ale aż do 77. minuty rolę rezerwowego pełnił Gergo Lovrencsics. Wtedy to skrzydłowy "Kolejorza" zastąpił Krisztiana Simona. Do 82. minuty na boisku przebywali więc obaj piłkarze Lecha Poznań, co jest pierwszym takim przypadkiem w dziejach klubu. Dotąd bowiem lechici nie grali przeciwko sobie w meczach eliminacyjnych, a jeśli już rywalizowali na boisku, to tylko w pojedynkach towarzyskich.

Kasper Hamalainen wytrwał na murawie właśnie do 82. minuty, gdy zmienił go Riku Riski. Dwie minuty później Madziarzy wyszli na prowadzenie. Zoltan Gera posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa.

Dzięki tej wygranej zwycięzcy mają na koncie siedem punktów po czterech spotkaniach. Zespół Suomi pozostał z czterema punktami.