Piłkarze Lecha Poznań jednak zagrają przeciwko sobie? Są w wyjściowych składach

W awizowanych składach swoich reprezentacji na mecz Węgry - Finlandia są piłkarze Lecha Poznań Gergo Lovrencsics i Kasper Hamalainen. Wygląda na to, że w piątkowy wieczór obaj lechici, jako pierwsi w dziejach ?Kolejorza?, zagrają przeciwko sobie w meczu o punkty eliminacyjne.


O tym, że żadni piłkarze Lecha Poznań nigdy nie mierzyli się ze sobą w meczu eliminacyjnym reprezentacji narodowych,pisaliśmy już na POZNAN.SPORT.PL. W piątek w Budapeszcie taka sytuacja może się wydarzyć i jest to bardzo realny scenariusz.

Okazuje się bowiem, że w przewidywanych składach na mecz Węgry - Finlandia dziennikarze umieszczają zarówno Gergo Lovrencsicsa, jak i Kaspra Hamalainena.

Zdaniem Madziarów ich reprezentacja rozpocznie spotkanie w takim zestawieniu: Gabor Kiraly - Jozsef Varga, Roland Juhasz, Tamas Kadar, Gyula Forro - Zoltan Gera, Akos Elek - Zoltan Stieber, Gergo Lovrencsics, Balazs Dzsudzsak - Adam Szalai.

Finowie twierdzą z kolei, że wyjściowa jedenastka Miki-Mattiego Paatelainena będzie wyglądała następująco: Niki Mäenpää - Jarkko Hurme, Joona Toivio, Niklas Moisander, Kari Arkivuo - Markus Halsti, Tim Sparv, Perparim Hetemaj - Kasper Hämäläinen, Roman Eremenko - Teemu Pukki. Można też znaleźć alternatywną wersję składu ekipy Suomi, ale w niej także jest nazwisko najskuteczniejszego w tym sezonie zawodnika Lecha Poznań.

Początek meczu o godz. 20.45 w Budapeszcie. Po trzech meczach obie reprezentacje mają po cztery punkty w tabeli grupy F eliminacji do Euro 2016.