Powstały dwie nowe reprezentacje Polski. Są w nich piłkarze Lecha Poznań

Trzech zawodników Lecha Poznań Filip Szymczak, Kacper Wachowiak i Filip Marchwiński znalazło się w reprezentacji Polski U-13. W kadrze do lat 12 jest też inny lechita Krzysztof Bąkowski, a także Mateusz Wojciechowski z Warty Poznań i Damian Kołtański z UKS Śrem. Obie reprezentacje rozegrają wkrótce swoje pierwsze, historyczne mecze.


- Naszym celem było wybranie najbardziej perspektywicznych zawodników i wierzymy, że udało nam się to zrobić. Widzimy, że mają ogromny potencjał, ale przed nimi jeszcze daleka droga do następnych reprezentacji młodzieżowych, którą trzeba liczyć w setkach treningów i dni poświęconych piłce nożnej - mówi trener Marcin Dorna.

PZPN stworzył Letnią Akademią Młodych Orłów, w ramach której w wakacje najzdolniejsi piłkarze trenowali podczas obozu w Gniewinie. - Spośród 160 chłopaków wybraliśmy po 18 do reprezentacji U-12 oraz U-13 - mówi trener tej młodszej kadry Bartłomiej Zalewski, niegdyś zawodnik Warty Poznań. - Chłopcy, którzy trenowali w wakacje pod naszym okiem, mają teraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników ze Słowacji - dodaje.

Zgrupowanie obu kadr i mecze ze Słowacją odbędą się we Wrocławiu.