Sport.pl

Obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri: Mam ambicje, by grać w kadrze

- Mam ambicje, by grać w kadrze narodowej Finlandii. Jednak żeby tam się znaleźć, trzeba być zdrowym i grać regularnie w klubie. Ostatni rok był dla mnie ciężki i dlatego rozumiem to, że nie zostałem powołany - mówi fiński obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri.
Paulus Arajuuri do tej pory rozegrał sześć spotkań w drużynie narodowej Finlandii. Selekcjoner Mika Mati Paatelainen nie powołał go jednak na najbliższe mecze swojego zespołu: z Węgrami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2016 roku oraz towarzyskie starcie ze Słowacją [w kadrze znalazł się za to inny lechita - Kasper Hamalainen - red.].

Jest to o tyle zaskakujące, że Arajuuri znajdował się już w przeszłości na liście rezerwowych piłkarzy powołanych do kadry Suomi, nawet wtedy, gdy w Lechu grał bardzo mało. Ostatnio jednak nie tylko dostaje od Macieja Skorży więcej szans, ale też na boisku prezentuje się bardzo solidnie. - Mam ambicje, by grać w kadrze narodowej Finlandii. Jednak żeby tam się znaleźć, trzeba być zdrowym i grać w klubie. Ostatni rok był dla mnie ciężki i dlatego rozumiem to, że nie zostałem powołany. Kiedy regularnie grałem w Szwecji, dostawałem powołania. Dlatego mam nadzieję, że ponownie zagram w reprezentacji - mówi Paulus Arajuuri.

W ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław Paulus Arajuuri stworzył parę środkowych obrońców z Marcinem Kamińskim. I choć Lech to spotkanie tylko zremisował, to jednak ta dwójka zagrała dobre zawody. Dlatego też jest niemal pewne, że Arajuuri będzie partnerował "Kamykowi" także w piątkowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. - Pamiętam ten zespół z meczu sparingowego, który graliśmy przed rozpoczęciem sezonu. To był trudny rywal, dlatego nie spodziewamy się łatwego meczu. Jestem jednak pewien, że możemy zdobyć trzy punkty. Jeśli zagramy tak, jak gramy ostatnio, to wygramy. Chcemy zwyciężać i na tym się skupiamy - zapewnia Arajuuri.

Więcej o: