Kebba Ceesay znów kopie piłkę na treningach. Czy zagra jeszcze w tym roku?

Jest szansa na to, że jeszcze w tym roku zobaczymy na boisku Kebbę Ceesaya. Gambijczyk wykonuje na treningach coraz więcej ćwiczeń, a w trakcie indywidualnych zajęć kopie już piłkę.


Wkrótce minie rok od czasu, gdy Kebba Ceesay po raz ostatni zagrał w barwach Lecha Poznań. Jesienią 2013 roku zdążył wystąpić w ośmiu meczach ligowych i gdy akurat zaczął regularnie grać w "Kolejorzu", doznał paskudnej kontuzji. Podczas meczu z Cracovią w starciu z jednym z rywali z kolana lechity została wyrwana łąkotka wraz z torebką stawową. Tamten sezon boczny obrońca miał więc z głowy.

Gdy piłkarz kończył już rehabilitację i szykował się do treningów w okresie przygotowawczym, okazało się, że musi przejść kolejną operację. Poleciał na nią do Sztokholmu i szykował się na kolejne pół roku bez gry.

Kebba Ceesay nadal ćwiczy indywidualnie, ale podczas zajęć pod okiem klubowego trenera przygotowania fizycznego Andrzeja Kasprzaka zaczął już kopać piłkę. Zawodnik sprowadzony z Djurgaardens IF ma być w pełni sił na zimowy okres przygotowawczy. Lech Poznań latem zgłosił jednak Gambijczyka do rozgrywek ekstraklasy i być może w jednym z grudniowych spotkań ligowych czarnoskóry obrońca znajdzie się w kadrze meczowej zespołu Macieja Skorży.