Sport.pl

Zaur Sadajew strzelił gola w 8. sekundzie! To rekord w dziejach Lecha Poznań

Zaraz po rozpoczęciu gry w meczu Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok piłkarze Lecha Poznań przeprowadzili akcję i strzelili gola. Zajęło im to osiem sekund, co jest rekordem w dziejach Kolejorza
Dotychczasowy rekord pochodził jeszcze z czasów, gdy nie było elektronicznych zegarów, a czas mierzono ręcznymi stoperami. 16 kwietnia 1978 roku podczas meczu z Zawiszą Bydgoszcz padł gol zaraz po rozpoczęciu, około 30. sekundy. Strzelił go Zbigniew Milewski i do czwartku była to najszybciej strzelona bramka w dziejach Kolejorza. Lechici zdobywali gole w pierwszych minutach spotkań, ale za każdym razem zajmowało im to więcej niż 30 sekund.

Aż do czwartkowego meczu Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. Wtedy to od rozpoczęcia gry ze środka aż do trafienia Zaura Sadajewa minęło 8 sekund. To wyczyn bez precedensu w dziejach Lecha, a być może w całej historii rozgrywek w Polsce. Być może, gdyż trudno ustalić, w której dokładnie sekundzie padały bramki w meczach chociażby przed wojną czy w powojennych dziejach, aż do lat 90.

W dziejach ekstraklasy, która mierzy czas gry co do sekundy, rekordowy dotąd był gol Damiana Chmiela z Podbeskidzia Bielsko-Biała w meczu z Wisłą Kraków w kwietniu tego roku. Zdobycie go zajęło mu 11 sekund, czyli nieco dłużej niż Zaurowi Sadajewowi.

W dziejach futbolu rekordowo szybkie gole padały znacznie wcześniej, nawet w 2. sekundzie. Za rekordzistę uważany jest Serb Vuk Bakić, który w 2012 roku w taki oto sposób zdobył gola w meczu GSP Polet z Dorcol w serbskiej drugiej lidze.Dwóch sekund potrzebował także Saudyjczyk Nawaf Al Abed, który zdobył tak szybko gola w spotkaniu Al Hilal z A. Shoalah.Według bardzo precyzyjnego pomiaru Anglik Marc Burrows zdobył w 2004 roku bramkę w meczu Cowes z Eastleigh w 2,564 sekundy.

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaur Sadajew strzelił gola w 8. sekundzie! To rekord w dziejach Lecha Poznań
Zaloguj się
 • do_pieca

  Oceniono 40 razy 38

  Niedawno Szczesny wybronil strzal Ba Demba w Stambule po pierwszym gwizdku, bylby rekord LM.

 • jacek-jacenty

  Oceniono 19 razy 13

  "Ten film wideo zawiera treść pochodzącą od partnera La Iiga (media Pro), który zablokował jej wyświetlanie w tej witrynie. Obejrzyj w You Tube."

  Nie cenicie dobrego dziennikarstwa? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX