Polska rozgromiła Estonię w meczu eliminacyjnym. Trzech piłkarzy Lecha Poznań na boisku

Trzech zawodników Lecha Poznań: Jan Andrzejewski, Kacper Wojdak i Kamil Jóźwiak wyszło w pierwszym składzie reprezentacji Polski U-17, która w pierwszym meczu eliminacyjnym do młodzieżowych mistrzostw Europy pokonała 4:0 Estonię.

Po dwie bramki dla biało-czerwonych na stadionie w Tbilisi strzelili Hubert Adamczyk (Chelsea Londyn) i Kamil Wojtkowski (Pogoń Szczecin). Lechici Jan Andrzejewski i Kacper Wojdak rozegrali pełne 80 minut (w tej kategorii wiekowej mecze trwają 2x40 minut), a Kamil Jóźwiak został zmieniony w 63. minucie. W kadrze prowadzonej przez Roberta Wójcika jest jeszcze jeden gracz "Kolejorza" Mateusz Spychała.

Rywalami Polaków będą jeszcze Liechtenstein oraz Gruzja. Najbliższy mecz nasza kadra zagra z tymi pierwszymi - we wtorek 28 października, a trzy dni później zmierzy się z gospodarzami turnieju.

Polska U-17 - Estonia U-17 4:0 (2:0)

Bramki:
1:0 i 2:0 Kamil Wojtkowski (7. minuta i 12., karny), 3:0 i 4:0 Hubert Adamczyk (78. i 80.)

Polska: Bartłomiej Żynel - Jan Andrzejewski, Mateusz Hołownia, Ernest Dzięcioł, Kacper Wojdak - Krystian Bielik, Dominik Prusaczyk (41. Patryk Dziczek) - Kamil Jóźwiak (63. Paweł Kaczmarczyk), Hubert Adamczyk, Kamil Wojtkowski - Przemysław Mystkowski (69. Marcin Listkowski)