Lech Poznań gromi w trzeciej lidze. Piąte z rzędu zwycięstwo rezerw "Kolejorza"

Piłkarze Lecha II Poznań odnieśli piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. W meczu 13. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rezerwy "Kolejorza" rozbiły na wyjeździe Chełmiankę Chełmno 5:0.
Przed tym spotkaniem Chełminianka i Lech były sąsiadami w ligowej tabeli. Podopieczni Patryka Kniata wyprzedzali drużynę z Chełmna o cztery punkty. Wynik meczu między tymi zespołami pokazał jednak, że obie ekipy dzieli zdecydowanie więcej.

Lechici, których bramki w tym meczu bronił Jasmin Burić, do przerwy prowadzili 1:0 po golu Patryka Wolskiego. Za ostre strzelanie wzięli się jednak w drugiej części spotkania. Strzelecki koncert dał wprowadzony w 60. minucie Piotr Kurbiel, który skompletował hat tricka. Jedną bramkę dołożył Dawid Juchacz.

- Już w pierwszej połowie powinniśmy rozstrzygnąć losy meczu. Gratuluję wszystkim chłopakom, że podeszli mentalnie do tego meczu tak, jak sobie dziś rano powiedzieliśmy na odprawie. To świadczy o ich profesjonalizmie i to był klucz do dzisiejszego zwycięstwa - komentuje na oficjalnej stronie Lecha trener Patryk Kniat, który w tym meczu dał szansę zadebiutować w swoim zespole 17-letnim zawodnikom z klubowej akademii: Marcinowi Banaszakowi i Robertowi Janickiemu.

Zwycięstwo z Chełminianką było piątą z rzędu ligową wygraną rezerw "Kolejorza".

Chełminianka Chełmno - Lech II Poznań 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Wolski (37), 0:2 Kurbiel (61), 0:3 Kurbiel (75), 0:4 Juchacz (85), 0:5 Kurbiel (87)

Lech: Jasmin Burić - Maciej Orłowski, Marcin Banaszak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala - Marcin Gawron, Niklas Zulciak (78. Robert Janicki) - Piotr Fontowicz (78. Dawid Juchacz), Mateusz Klichowicz (75. Mariusz Woźniak), Emil Szczupakowski - Patryk Wolski (60. Piotr Kurbiel)

Więcej o: