Kasper Hämäläinen z Lecha Poznań: Chcę strzelić więcej goli niż w zeszłym sezonie

Nominalny pomocnik Kasper Hämäläinen jest w tym sezonie nieoczekiwanie najskuteczniejszym piłkarzem Lecha Poznań. Jakie wyzwania stawia przed sobą Fin? - Chcę zdobyć więcej bramek niż w zeszłym sezonie. To jest mój główny cel - mówi.
Facebook? » | A może Twitter? »


To nie nominalni napastnicy, a właśnie Kasper Hämäläinen jest najskuteczniejszym strzelcem "Kolejorza". Fin w dotychczasowych spotkaniach zdobył już sześć bramek. Czy stawia on przed sobą wyzwania dotyczące dorobku strzeleckiego? - Oczywiście. Chcę się poprawić w stosunku do poprzedniego roku. To jest mój główny cel. Gole i asysty na pewno pomogą osiągać lepsze rezultaty - mówi Hämäläinen i zdradza, że pozycja najlepszego strzelca drużyny to dla niego nowość: - Nigdy wcześniej w żadnym zespole nie byłem najlepszym strzelcem. Dobrze zacząłem sezon i to dla mnie wyjątkowy moment w karierze.

Fin pod nieobecność kontuzjowanych napastników wymiennie grał w ataku z Darko Jevticiem. Hämäläinen bardzo pozytywnie ocenia postawę swojego młodszego kolegi z zespołu: - Darko od momentu przyjścia prezentuje się z bardzo dobrej strony. Lubię z nim grać, bo to świetny piłkarz. Daje trenerowi pole manewru, bo może grać na pozycji numer "osiem" i "dziesięć". Graliśmy wspólne i myślę, że wyglądało to bardzo dobrze, choć nie mieliśmy nominalnego napastnika. Mam nadzieję, że będziemy razem występować na boisku - mówi Fin.

Hämäläinen zapowiada, że nadchodzące spotkania mogą być dla niego jeszcze lepsze: - Obecnie czuję się bardzo dobrze, choć ostatnio miałem sporo podróży. Teraz więcej trenuję i jestem gotowy do gry. Czuję się naprawdę mocny. Jestem dobrej myśli przed kolejnymi meczami - deklaruje.