Najbardziej przepłacani piłkarze ekstraklasy. Dwóch piłkarzy Lecha Poznań w pierwszej dziesiątce

PRZEGLĄD PRASY. Na czwartym miejscu Muhamed Keita, a na piątym Maciej Wilusz - dwaj piłkarze Lecha Poznań znaleźli się w rankingu "najbardziej przepłacanych piłkarzy ekstraklasy" przygotowanym przez "Super Express".


Facebook? » | A może Twitter? »


Punktem wyjścia dla sporządzenia tego zestawienia była niedawna kompromitacja rezerw Legii Warszawa w III lidze z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W ekipie ze stolicy zagrało wielu zawodników z pierwszej drużyny, m.in. Helio Pinto.

"Super Express" umieścił Portugalczyka na pierwszym miejscu swojej listy, podkreślając, że zarabia on rocznie okrągły milion zł. Tuż za nim jest inny gracz Legii Arkadiusz Piech, a dalej Patryk Małecki z Pogoni Szczecin. Na czwartym miejscu znalazł się Muhamed Keita z Lecha Poznań. Cała wspomniana trójka zarabia, zdaniem tabloidu - 600 tys. zł za sezon gry.

Przedstawiona jest marna statystyka piłkarza sprowadzonego latem przez "Kolejorza" ze Stroemsgodset Drammen. To siedem występów i zero goli w tym sezonie ekstraklasy. Dodajmy, że Muhamed Keita jest w rankingu przedstawiony jako napastnik, mimo że jest typowym skrzydłowym.

Piąta lokata przypadła Maciejowi Wiluszowi (kontrakt - 480 tys. zł rocznie) i jest to wybór dość kontrowersyjny. Były reprezentant Polski faktycznie zaczął słabo przygodę z Lechem Poznań, ale potem był już podstawowym zawodnikiem, który nie zawodził w meczach ligowych. Od blisko miesiąca nie gra z powodu wybitego barku. Po operacji wróci do treningów dopiero w marcu przyszłego roku.

Ranking - tutaj.