Sport.pl

Wojewoda zamknie stadion Lecha Poznań? Decyzja w środę

Najwcześniej w środę wojewoda wielkopolski Piotr Florek podejmie decyzję w sprawie zamykania Inea Stadionu na najbliższe mecze.
Facebook? » | A może Twitter? »


Wojewoda Piotr Florek może zamknąć stadion Lecha po tym, jak na ostatnim meczu w Poznaniu kibice odpalili race i świece dymne. Lech został już ukarany przez Komisję Ligi zamknięciem jednej trybuny - "Kotła" - na dwa najbliższe mecze ekstraklasy: z Górnikiem Łęczna i Podbeskidziem Bielsko-Biała. To nie oznacza jednak, że swojej kary nie nałoży wojewoda, który na biurku ma wniosek komendanta wojewódzkiego policji o zamknięcie całego stadionu. Wszczął również tzw. postępowanie administracyjne w tej sprawie.

- We wtorek kończy się siedmiodniowy okres, w którym strony postępowania mogły zgłosić do wniosku swoje uwagi. To oznacza, że prawdopodobnie w środę pan wojewoda podejmie decyzję w sprawie stadionu - informuje rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wojewoda decyzję o niezamykaniu całego stadionu uzależnia od tego, czy Lech uniemożliwi kibicom z "Kotła" przeniesienie się na inną trybunę. Jeśli klub zablokuje kibicom z "Kotła" możliwość kupienia biletu na inną trybunę, wojewoda zamknie tylko jedną trybunę - być może na dwa mecze, z czego jednym z nich będzie spotkanie Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok rozgrywane między dwoma meczami ekstraklasy, na które już obowiązuje kara Komisji Ligi.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wojewoda zamknie stadion Lecha Poznań? Decyzja w środę
Zaloguj się
 • vos90

  Oceniono 68 razy 26

  Jak klub może zakazać komuś kupienia biletu? Czy to w ogóle prawnie możliwe?

 • tfranczak

  Oceniono 40 razy 20

  Niech się policja weźmie za robotą i wyszuka odpowiedzialnych za rzucanie rac a nie przerzuca odpowiedzialności zna klub. A Florek? Niedługo wybory, pamiętamy, rozliczymy...

 • mati352008

  Oceniono 64 razy 14

  Niech szanowny pan wojewoda wraz z komendantem policji zabiorą swoją zabawkę ( stadion) nie licząc się z tysiącami ludzi którzy kulturalnie dopingują swój zespół i sami zadbają o utrzymanie obiektu. A władzą Lecha proponuję przenieść biznes w miejsce gdzie nie rządzą k.r.e.t.y.n.i.

 • cep_0

  Oceniono 24 razy 12

  Na stadionie RUCHU zainstalowano bombę w części dla GOŚCI i co?????.
  A no nic.
  Czyżby w WIELKOPOLSCE obowiązywały inne przepisy????????????????????.
  No, ale to POLSKA WŁAŚNIE.

 • zdzih8899

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe na ile zamknęli by 'pana" wojewodę jakby na wierzch wyszły wszystkie jego machlojki? Kto powinien ten wie o co chodzi. A myślę że na więcej niż na jedną kolejkę :)

 • lechupo

  Oceniono 12 razy 4

  Tu nie chodzi o race. Tu chodzi o to kto rzadzi. Teraz rozumiecie dlaczego Kibole demonstracyjnie odpalaja race?

 • kolejorz64

  Oceniono 4 razy 0

  jesli tak ma wyglądać cały sezon to ja dziekuje karnet kupuje od lat ale czegos takiego nie było co z tego ze karnety tansze jak za chwile polowy z nich nie bedzie mozna obejrzec szanowny własciciel klubu niech sie zastanowi i podejmie decuzje bo nie po to kupuje karnet zeby przez paru idiotów nie móc chodzic na mecze dotyczy to wiekszosci KIBICÓW .

 • 11mjut

  Oceniono 6 razy 0

  zamknąć do końca rozgrywek.jaki problem?

 • do_pieca

  Oceniono 3 razy -1

  Oni nie rozumieją, że nie wolno. Tak jak bydłu nie wytłumaczysz by nie srało pod siebie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX