Lech i Warta tracą punkty w Centralnej Lidze Juniorów

Po raz trzeci w tym sezonie piłkarze Lecha Poznań grający w Centralnej Lidze juniorów stracili punkty. Podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3:3. Żadnego punktu nie zdobyła za to Warta Poznań, która przegrała u siebie z Bałykiem Koszalin 0:1.
Spotkanie w Szczecinie było bardzo emocjonujące. Prowadzenie gospodarzom dał Jakub Giec, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Krzysztof Gładosz, który w ostatnim czasie brał udział w treningach pierwszego zespołu "Kolejorza". To, co najciekawsze, wydarzyło się jednak w końcówce meczu. W 88. minucie Pogoń znów prowadziła po bramce Jakuba Kuszko. Lechici jednak odpowiedzieli dwoma golami Damiana Roszczyka i to oni byli bliżej zwycięstwa. Szczecinianie jednak zdołali jeszcze odpowiedzieć golem Krysitana Pedy i ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.

Strata punktów nie odebrała jednak lechitom prowadzenia w ligowej tabeli. Po 11 rozegranych meczach "Kolejorz" wciąż jest liderem i ma na koncie 26 punktów. O jedno oczko wyprzedza Górnika Zabrze, który w tej serii spotkań wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:1. Do meczu na szczycie w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów, czyli bezpośredniego starcia lechitów z zabrzanami dojdzie już w najbliższą sobotę.

Czwartą porażkę w tym sezonie zanotowała poznańska Warta. Tym razem "Zieloni" przegrali u siebie z Bałtykiem Koszalin 0:1.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:3 (1:1)

Bramki dla Lecha: Gładosz, Roszczyk 2

Lech: Maciej Dąbrowski - Mateusz Spychała (80. Bartosz Tetych), Krystian Karbowski, Marcin Banaszak, Jan Andrzejewski - Kamil Jóźwiak (56. Damian Roszczyk), Mateusz Pawlak (65. Jakub Pawlicki), Piotr Rymar, Robert Janicki, Krystian Sanocki (75. Jakub Zagórski) - Krzysztof Gładosz

Warta Poznań - Bałtyk Koszalin 0:1