Sport.pl

Król strzelców ekstraklasy kontuzjowany po meczu z Lechem Poznań. "Wypada na dłuższy okres"

Kontuzja Marcina Robaka z Pogoni Szczecin odniesiona w sparingu z Lechem Poznań jest poważniejsza niż przypuszczano. Król strzelców ekstraklasy z minionego sezonu na pewno nie zagra w najbliższym meczu ligowym Pogoni.


Była ostatnia minuta pierwszej połowy sobotniego sparingu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin we Wronkach. Snajper gości walczył o piłkę przy linii bocznej boiska i wtedy doznał kontuzji. Trzymał się za prawą kostkę, boisko opuszczał z lodowym opatrunkiem i oczywiście nie wrócił już do gry. Po spotkaniu piłkarz mówił, że ucierpiała kość strzałkowa.

Marcin Robak do dziś nie wrócił do treningów i jego występ w spotkaniu przeciwko Jagiellonii Białystok jest wykluczony. - Mogę potwierdzić, że Marcin na pewno nie zagra przeciwko Jagiellonii. Wygląda na to, że przez tę kontuzję Robak wypada nam ze składu na dłuższy okres - mówi trener Pogoni Dariusz Wdowczyk na szczecin.sport.pl .

W ubiegłym sezonie Marcin Robak strzelił 21 goli, z czego pięć w jednym tylko, wiosennym meczu przeciwko Lechowi Poznań. Wcześniej, jesienią też trafił do poznańskiej bramki, podobnie jak w sierpniowym pojedynku z "Kolejorzem". W sumie, w bieżących rozgrywkach cztery razy pokonał bramkarzy przeciwników.

Więcej o: