Sport.pl

Piłkarz Lecha Poznań na liście największych światowych talentów "Guardiana"

Napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki znalazł się na liście 40 największych talentów z rocznika 1997. - Pierwszego gola w lidze strzelił przed siedemnastymi urodzinami - przypominają dziennikarze.
Dawid Kownacki jest jedynym Polakiem na tej liście. Znaleźli się na niej trzej Francuzi i Hiszpanie, po dwaj Brazylijczycy, Chorwaci, Anglicy, Niemcy i Holendrzy. "Guardian" przypomina drogę młodego lechity z rodzinnego Gorzowa do pierwszego zespołu Lecha oraz historię sprzed kilku miesięcy, gdy do matki Dawida Kownackiego zadzwonił Franz Beckenbauer i namawiał na transfer do Bayernu Monachium. - Jest napastnikiem, ale równie groźny bywa na skrzydle - opisuje go dziennikarz "Guardiana" i przepowiada wielką karierę.

Cała lista talentów "Guardiana" - tutaj.

Dawid Kownacki w przyszłości będzie jak:
Więcej o:
Komentarze (18)
Piłkarz Lecha Poznań na liście największych światowych talentów "Guardiana"
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 95 razy 91

  talent to tylko dwadzieścia procent sukcesu

  najważniejsze jest to między uszami

 • itsgettingcolder

  Oceniono 43 razy 33

  Poczekajmy z tą podjarką, bo już takich talentów było w ostatnich latach kilkadziesiąt. Pamiętam, jak Matusiak był na ogłoszonej nie przez uefa liście największych europejskich talentów.

 • brutal98

  Oceniono 29 razy 27

  Byle żeby nie zaczął pić, ćpać jak młodzież, znam przypadki ludzi którzy zepsuli sobie "pewną" karierę, alkoholem i narkotykami.

 • cezar85

  Oceniono 20 razy 16

  po pierwszej minucie wideo z guardiana widzę, że potrafi biegać

  następne pokazują, że potrafi podać w tempo

  rzadka zaleta u naszych kopaczy

 • alien0

  Oceniono 6 razy 2

  a w linku poniżej norweski 15 latek (15 lat i 200 dni) Martin Odegard, który zadebiutował ostatnio w eliminacyjnym mecz seniorskiej reprezentacji Norwegii

  www.youtube.com/watch?v=Smi8jvNixL8

 • franneck

  Oceniono 3 razy 1

  Znakomitym talentem, gdy odchodził z Zabrza był Milik. I jest tam, gdzie jest! Ten chłopak zrobi karierę, bo już w polskiej lidze grał nad wyraz dobrze - sprawność obu nów, inteligencja i zdecydowanie. Dobrze, ze jest w reprezentacji. Kownacki nie ma atutu "wieżowca", ale góruje nad innymi znakomitą piłkarską inteligencją. On ma świetny przegląd pola i wyczucie rytmu gry. To jakby zaczyny nieprzeciętnego geniuszu. Powinien jescze trochę ograć w Lechu pod presją, ale oszlifować go trzeba będzie gdzieś na Zachodze - nie wiem, czy dla gracza technicznego i z polotem kierunkiem jednak nie jest półwysep Iberyjski. Albo Anglia. W każdym razie Kownacki jest naprawdę znakomitym chłopakiemi ma równo w mózgownicy, te zalety (piłkarskie i ludzkie-osobowe) rzadko idą w parze, a on to ma!

 • pilotinho

  Oceniono 3 razy -1

  Talentem jest taki Sterling z LFC, a na ten temat szkoda się nawet wypowiadać.

 • kostov

  Oceniono 13 razy -5

  Jak zobaczyłem na zdjęcie to myślałem, że kupili jakiegoś Turka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX