Artjoms Rudnevs wyleciał z boiska w meczu eliminacyjnym do Euro 2016

Były napastnik Lecha Poznań, Artjoms Rudnevs dostał czerwoną kartkę w meczu z Islandią. Już bez niego Łotysze stracili trzy gole i przegrali u siebie 0:3. W meczach eliminacyjnych do Euro 2016 zagrali też inni byli lechici.

Artjoms Rudnevs nigdy nie miał szczęścia do meczów w barwach narodowych. Król strzelców ekstraklasy zdobywał w spotkaniach ligowych bramkę za bramką, a w kadrze Łotwy trafił do siatki zaledwie raz (zresztą jako piłkarz Lecha Poznań w październiku 2011 roku) w trzydziestu występach. W piątek wyszedł w pierwszym składzie reprezentacji, ale wytrwał na murawie tylko do 55. minuty. Dostał wówczas drugą żółtą kartkę i sędzia usunął go z boiska. Jedenaście minut później Łotysze stracili pierwszą bramkę, w 77. i 90. minucie dwie kolejne i ulegli Islandii 0:3. Po dwóch występach w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2016 roku reprezentacja byłego zawodnika Lecha Poznań ma na koncie tylko punkt i zero strzelonych goli.

W pierwszej jedenastce Bułgarii na mecz z Chorwacją wyszedł inny dawny napastnik "Kolejorza", Ilijan Micanski. Piłkarz KSC Karlsruhe bramki nie zdobył, został zmieniony w przerwie, a jego zespół przegrał 0:1. Od 68. minuty pojedynku w Sofii na boisku przebywał Aleksandar Tonew. Skrzydłowy Celticu Glasgow oddał nawet groźny strzał, w swoim stylu, ale bramkarz Chorwatów nie dał się zaskoczyć. Aleksandar Tonew zmienił Władimira Gadżewa, o którego starał się tego lata Lech Poznań.

Przypomnijmy, że w czwartek 90 minut przeciwko Ukrainie rozegrał były pomocnik Lecha Poznań Siergiej Kriwiec (dziś FC Metz).