Luis Henriquez zadebiutuje u nowego selekcjonera? Panama gra z Meksykiem

Obrońca Lech Poznań Luis Henriquez w niedzielę będzie miał szansę zagrać w reprezentacji Panamy po raz pierwszy od jesieni ubiegłego roku. Jeśli defensor ?Kolejorza? zagra w towarzyskim meczu z Meksykiem, będzie to jego debiut pod wodzą nowego selekcjonera kadry narodowej Hernana Gomeza.
Luis Henriquez był etatowym reprezentantem Panamy, kiedy kadrę narodową prowadził Julio Dely Valdes. Ten jednak po przegranych eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii został zastąpiony Kolumbijczykiem Hernanem Gomezem. U nowego selekcjonera obrońca Lecha Poznań nie miał jeszcze okazji zagrać, choć został powołany na wrześniowy turniej Copa Centroamericana. Ostatecznie jednak z uwagi na to, że część meczów tej imprezy rozgrywana była także poza terminem FIFA, Henriqeuz nie wziął w niej udziału.

Szkoleniowiec Panamczyków nie zamierzał jednak rezygnować z usług defensora "Kolejorza" i powołał go na niedzielne wyjazdowe spotkanie z Meksykiem. Właśnie z tym zespołem Panama przegrała walkę o udział w barażu do tegorocznych mistrzostw świata. Meksykanie w interkontynentalnym dwumeczu rozbili Nową Zelandię 9:3, a na samym mundialu wyszli z grupy, żeby w 1/8 finału przegrać z Holandią 1:2.

Mecz Meksyku z Panamą rozegrany zostanie w niedzielę w Queretaro. Początek o 23 czasu polskiego.