Sport.pl

Racowisko na Lechu Poznań. Wojewoda oczekuje na reakcję klubu

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uzależnia nałożenie kar na Lecha Poznań od reakcji i działań klubu na odpalenie rac podczas meczu z GKS Bełchatów. Brak reakcji będzie zapewne oznaczał zamknięcie stadionu.
Wyciągnięcie takich konsekwencji wojewoda wielkopolski zapowiedział, gdy ostatnio zamykał stadion w Poznaniu na mecz z Piastem Gliwice. Teraz na drugiej trybunie Inea Stadionu kibice przygotowali patriotyczną oprawę poświęconą Armii Poznań , która 75 lat temu walczyła z Niemcami nad Bzurą i tam, w drodze do Warszawy została ostatecznie rozbita. Kibice rozpięli transparent "Armia Poznań walczyła do końca", skandowali "Cześć i chwała bohaterom", wreszcie wypuścili dym w kolorach białym i czerwonym. Następnie odpalili race i wywiesili napis "Wszystkich nas nie zamknięcie".

Rzecznik wojewody Tomasz Stube poinformował nas, że Piotr Florek oczekuje teraz na reakcję władz Lecha Poznań i to od niej uzależnia swoją decyzję w sprawie wyciągnięcia konsekwencji za racowisko. Wojewoda twierdzi, że race są niebezpieczne, gdyż zagrażają pożarem i wybuchem paniki. Zapowiadał, iż nie będzie tolerował ich odpalania. Kibice twierdzą, że są bezpieczne i domagają się ich legalizacji.

- W związku z racowiskiem na ostatnim meczu Lecha, wojewoda oczekuje działań ze strony organizatora - odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na stadionie. Od nich, a także opinii służb - straży pożarnej i policji wojewoda uzależnia decyzje w sprawie ew. zamknięcia stadionu. W najbliższym czasie zbierze się Zespół ds. bezpieczeństwa imprez masowych - czytamy w mailu od rzecznika wojewody.

Lech Poznań wygrał z GKS Bełchatów 5:0 . Mecz był przerwany z powodu dymu na osiem minut.

Wojewoda powinien:
Więcej o:
Komentarze (42)
Racowisko na Lechu Poznań. Wojewoda oczekuje na reakcję klubu
Zaloguj się
 • cpcentrum

  Oceniono 156 razy 62

  Fajna oprawa, choć trochę mecz się opóźnił... Cześć i chwała Bohaterom!

 • brajanu

  Oceniono 98 razy 56

  "Wojewoda twierdzi, że race są niebezpieczne, gdyż zagrażają pożarem i wybuchem paniki."

  rozumiem, że w czasie sylwestrowej nocy policji wyłapie wiekszośc odpalających fajerwerki. a juz kilka dni później będzie szcszegółowy raport: ilu złapano, ilu ukarano i jakie to będa kary.

  przeciwnikom rac przypominam, że na stadionach odpalają je osoby, które wiedza jak to robić. w sylwestra petardy odpala kto chce i większość jest pod wpływem alkoholu. na stadionach w wyniku odpalenia piro nie było wypadków (jesli się mylę, prosze mnie poprawić), w każdą sylwestrową noc w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z fajerwerkami są poparzenia, pourywane palce, pożary a nawet zgony. ale co tam, ważne, na stadionie race są niebezpieczne, a pijany wujek józek z petardami 31.12 jest już ok.

  a ja wciąz czekam na rzetelne dziennikarstwo gazety odnośnie kar za race z ubiegłego roku i obecnego w rozgrywkach LM i LE.

 • zdzih8899

  Oceniono 64 razy 38

  A nie dałoby się tak zrobić żeby klub "zorganizował" pokaz pirotechniczny na stadionie w czasie meczu? A "wyznaczone" osoby po prostu odpaliłyby race? To tak na przyszłość.

 • perun1984

  Oceniono 51 razy 33

  Nic nie wiem, nie widziałem, nie słyszałem..

 • antyPOlityk X

  Oceniono 46 razy 20

  Zamknąć to powinni wszystkich PO-paprańców za ich złodziejstwa i oszustwa. Jeden rudy kradnie 150mld zł z OFE i jedzie do Brukseli (w nagrodę), drugi zapala straszną(!), diabelską(!) i zakazaną(!) racę i go zamykają... Precz z PO-papraną żydokomuną!

 • loczko

  Oceniono 27 razy 17

  Tak, zamknąć stadion bo jest niesforny i rozrabia.
  To świadczy o nieudolności władz, złej organizacji zawodów złego przygotowania ochrony ze strony firmy oraz policji, typowo PRL-owskie myślenie. Czy po to jest zbudowany, czy nie powinien zarabiać na siebie i klub, a nie być na utrzymaniu podatników. To przecież ktoś odpalił te race, ktoś wszczął zadymę. Proste, ukarać wszystkich bo przecież niewinnych wśród kibiców niema.
  Zamknąć firmę bo oszukała na podatku, drogę bo pojawił się jeden pirat, a tak w ogóle Polskę bo psioczą na władzę. Jedynie słuszna linia powinna obowiązywać jaką władza uzna za stosowną.

 • xynat

  Oceniono 45 razy 13

  Zastanawia mnie jedna rzecz. Kluby wynajmują firmy zajmujące się ochroną oraz wpuszczaniem kibiców na stadion. Ochroniarze niby to zaglądają do plecaków, "obmacują" wchodzących w poszukiwaniu niedozwolonych materiałów ale zwykle kończy się na konfiskacie własnego jedzenia i picia, no bo kibic może jeść jedynie to co można nabyć na stadionie za horrendalne ceny. Kiedy kibole wnoszą transparenty z wulgarnymi napisami, race itp to nikt nigdy nie zająknie się na temat, że ktoś to na bramkach przepuścił. Dlaczego zarząd klubu czy właściciel stadionu nie pociągnie do odpowiedzialności, na podstawie Kodeksu Cywilnego, firm ochroniarskich. Dodatkowo zakaz stadionowy dla każdego kto próbował coś przemycić.

 • lokomotywa32

  Oceniono 11 razy 9

  Dla tych wszystkich którzy teraz świętościami rzucają że głupi kibole pod pretekstem uczczenia kombatantów zapalili race które wiadomo że zabiły już wiele osób a zraniły jeszcze więcej pytam się czy wy zrobiliście coś żeby podziękować tym ludziom za wolność, za walkę w obronie ojczyzny? Byłem na meczu i siedziałem w pobliżu dwóch staruszków w mundurach którzy popłakali się gdy zobaczyli odpalone świece dymne i usłyszeli skandowane hasło -częśc i chwała bohaterom-.I chociaż mam karnet na cały sezon to nie będzie mi żal jak walnięty wojewoda zamknie stadion aby zrobić wrażenie na takich debilach jak ci co tu wypisują te swoje świętości

 • yokoono23

  Oceniono 75 razy 7

  Zamknąć odpalających race a nie cały stadion,mamy monitoringi,systemy zabezpieczające ,ochronę która za to bierze wynagrodzenie?trochę bardziej przyłożyć się do swojej roboty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX